Šestica Fiorentine protiv Đenove, Biragi kao Mihajlović

6145 pregleda 0 komentar(a)

Andrij Ševčenko je smijenjen poslije manje od dva mjeseca na klupi Đenove i skora od pobjede, tri remija i sedam poraza, ali „grifoni” i dalje tonu.

I to sve dublje - tim iz Đenove je na debiju privremenog trenera Abdulaja Konkoa poražen čak 6:0 na gostovanju Fiorentini, pa je ostao šest bodova ispod zone spasa.

Dva gola iz slobodnih udaraca je u stilu Siniše Mihajlovića dao lijevi bek Kristijan Biragi, a po jedan Alvaro Odriosola, Đakomo Bonaventura, Lukas Toreira i Dušan Vlahović.

Sjajni Srbin je u 11. minutu promašio prvi penal nakon 12 pogodaka u elitnom rangu italijanskog fudbala, ali se iskupio sjajnim lobom u 51. minutu.

Time se sa 17 golova izjednačio na čelu liste strijelaca sa Ćirom Imobileom, koji ga je u subotu pretekao sa dva precizna hica protiv Salernitane.