Kiks Reala: Madriđani u 92. stigli do boda protiv Elćea, otvorena trka za titulu

Real je prvi sa 50 bodova, Sevilja ima četiri, a Betis deset manje

6041 pregleda 1 komentar(a)
Radost igrača Elćea, Foto: Reuters

Fudbaleri Reala gubili su danas 2:0 od Elćea, bili nadomak senzacionalnog poraza, ali su u finišu ipak uspjeli da dođu do boda.

Duel u glavnom gradu Španije, u 22. kolu La Lige završen je 2:2, a bod Madriđanima donio je Eder Militao u drugom minutu sudijske nadoknade.

Niko nije očekivao da će Madriđani danas imati velikih problema sa Elćeom, naročito kada im je u 33. minutu dosuđen penal. Loptu je uzeo najbolji igrač Reala ove sezone, Karim Benzema i promašio. Francuz je šutirao preko gola.

Devet minuta kasnije Real je kažnjen - Fidel je sa lijeve strance centirao, a Lukas Boje postigao pogodak.

Početkom drugog dijela dogodila se jedna sporna situacija. Eden Azar je pao, a arbitar dosudio još jedan penal. Ipak, potom je morao da odgleda snimak, a onda je promijenio odluku.

Elće je do drugog pogotka došao u 76. minutu - Pere Milja je postigao gol i šokirao navijače i igrače Reala.

U 82. minutu dosuđen je još jedan penal za Real, a siguran je bio Luka Modrić.

Uslijedio je nalet Madriđana i onda gol u 92. minutu - Vinisijus je odigrao dupli pas sa Iskom, ubacio loptu, a Militao postigao gol i iskupio se za neke greške sa prethodnih mečeva.

Trka za titulu u Španiji, mimo svih očekivanja, sada je potpuno otvorena. Real je prvi sa 50 bodova, Sevilja ima četiri, a Betis deset manje.