Lion eliminisao Porto

6466 pregleda 0 komentar(a)

Šestostruki osvajač Lige Evrope je nastup završio u osmini finala.

Sevilja je završila evropsku sezonu - kraj je "odsviran" u Londonu, krivac je Vest Hem.

"Čekićari" su slavili 2:0 u revanšu (bilo je 1:0 na "Pishuanu"), a za plasman u četvrtfinale im je trebalo 120 minuta.

Gol Součeka u 39. minutu je bio najava velike bitke na Olimpijskom stadionu, a bolju igru u produžecima domaćin je krunisao u 112.

Mrežu Španaca je tada zatresao Jarmolenko i lansirao tim Dejvida Mojesa.

Očajna noć za klubove iz Sevilje je kompletirana u Frankfurtu, jer je Ajntraht - takođe poslije 120 minuta - izbacio Betis (1:1).

Betis je u 90. preko Iglesiasa anulirao minus sa "Viljamarina" (2:1), a kada je izgledalo da meč ide u penale upisao se Hintereger.

Lion i Porto su remizirali (1:1), pa je prošao francuski tim nakon pobjede u prvom meču - 2:1.

U četvrtfinalu su: Vest Hem, Ajntraht, Lion, Rendžers, Barselona, Atalanta, Marsej i Braga.