2 komentar(a)
Ćiro Imobile Lacio, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.10.2017. 20:53h

Lacio se ne šali ni ove sezone, ako je iko u to sumnjao uvjerio se gledajući derbi u Torinu.

Rimljani su savladali Juventus rezultatom 2:1, izjednačili se na tabeli, ali i prekinuli crnu seriju, jer su slavili u duelu sa "starom damom" prvi put nakon skoro 14 godina.

Tačnije, još od decembra 2003. kada je bilo 2:0 za "nebesko-plave".

"Ponosan sam na svoje momke, svi znamo koliko je teško pobijediti Juve u Torinu", rekao je trener Simone Inzagi.

Adam Marušić je odigrao odličnih 90 minuta za Lacio, koji je gubio na poluvremenu (Daglas Kosta u 24. minutu donio prednost aktuelnom šampionu).

U drugom poluvremenu se, međutim, promijenilo sve - Ćiro Imobile je bio dvostruki strijelac, Lacio je letio ka trijumfu, ali je morao i da preživi penal u 97. minutu koji je Juve dobio zahvaljujući VAR-u.

"Tražio sam da ekipa reaguje u drugom poluvremenu, jer mi se nije dopalo kako smo igrali u prvom", dodao je Inzagi, potencijalni nasljednik Masimilijana Alegrija na klupi Juvea.

Junak Rimljana je bio golman Tomas Strakoša, a tragičar domaćina Paulo Dibala, koji je promašio drugi penal zaredom, nakon što je isto učinio i protiv Atalante u prošlom kolu...

Poraz Juvea je iskoristio lider Napoli i pobjedom nad Romom pobjegao na pet bodova razlike.

Napolitancima je u Rimu bio dovoljan gol Lorenca Insinjea u prvom poluvremenu, pa su "azuri" sami na vrhu sam svih osam trijumfa.

Napoli je prvi put u istoriji kluba upisao osam pobjeda u isto toliko mečeva na startu Serije A.

Drugo mjesto dijele Juve, Lacio i Inter sa po 19 bodova, s tim što milanski velikan tek treba da odigra meč 8. kola.

"Crno-plave" sjutra od 20.45 čeka gradski derbi sa Milanom.

Roma - Napoli 0:1