Totenhem i Ajntraht u osmini finala, Marsej u 95. minutu ostao bez Evrope, Liverpul zaustavio Napoli

Iz grupa A, B i C plasman u osminu finala obezbijedili su Napoli, Liverpul, Briž, Porto, Klub Briž, Bajern i Inter

Rendžers - Ajaks 1:3

Džejms Tavernije 86. (penal) - Stiven Berghuis 4, Mohamed Kudus 29, Fransisko Konseisao 89.

Grupa B

Bajer - Klub Briž 0:0

Porto - Atletiko Madrid 2:1

Mehdi Taremi 5, Stiven Eustakio 24. - Ivan Markano 90+5. (autogol)

Grupa C

Bajern - Inter 2:0

Benžamin Pavar 32, Erik Čupo Moting 72.

Viktorija Plzenj - Barselona 2:4

Tomas Kori 51. (penal), 63. -  Markos Alonso 7, Feran Tores 45, 53, Pablo Tore 75.

Grupa D

Marsej - Totenhem 1:2

Šansel Mbemba 45+2. - Klemen Lengle 54, Pjer Emil Hojbjerg 90+5.

Sporting - Ajntraht 1:2

Artur Gomeš 39. - Daiči Kamada 62. (penal), Randal Kolo Muani 72.

Izmjena: 06:24h
22:56h

Totenhem i Ajntraht plasirali su se u osminu finala iz grupe D.

Totenhem je u 95. minutu slavio u Marseju (2:1), osvojio prvo mjesto u grupi, a Olimpik zbog gola koji je primio u nadoknadi ne samo da je eliminisan iz Lige šampiona, već i sa evropske scene. Remijem bi ostao na trećem mjestu, koje vodi u Ligu Evrope.

Ajntraht je pobijedio Sporting u Lisabonu nakon preokreta 2:1 i sa drugof mjesta će čekati žrijeb nokaut faze.

Liverpul je na Enfildu, golovima Salaha i Nunjesa, nanio prvi poraz Napoliju ove sezone.

22:56h

Liverpul je nanio prvi poraz Napoliju u sezoni - 2:0, Darvin Nunjes.

22:42h

85. minut - Liverpul vodi protiv Napolija, golom Mohameda Salaha, koji je ubacio loptu iza gol linije, nakon šuta Nunjesa i odbrane Mereta.

Napoli pred prvim porazom u sezoni.

22:32h

73. minut - iznenađenje na pomolu u Lisabonu. Ajntraht je preokrenuo protiv Sportinga na 2:1. Strijelac Randal Kolo Muani.

Sada je Ajntraht u osmini finala, Sporting je van Evrope.

Gol pogledajte ovdje.

22:21h

62. minut - golom Daičija Kamade iz penala, Ajtraht je izjednačio protiv Sportinga.

Ajntrahtu je za plasman potrebna pobjeda.

22:18h

Totenhem je izjednačio u Marseju - 1:1, Klemen Lengle je pogodio nakon kornera Perišića

Sada je Totenhem u osmini finala.

21:47h

45+2. minut - proključao je Velodrom, Olimpik Marsej je poveo protiv Totenhema, golom Šansela Mbembe efektnim udarcem glavom.

Zasluženo vođstvo domaćina.

Marseju je za plasman potrebna pobjeda.

21:46h

Viktorija je prijetila Barsi, ali je 2:0 za favorita - Feran Tores je pogodio.

21:39h

Sporting vodi protiv Ajntrahta od 39. minuta. "Lavovima" je dovoljan bod za prolaz u osminu finala.

Gol za 1:0 postigao je Artur Gomeš.

21:34h

Totenhem je u problemima na Velodromu, povrijeđen je Son, morao je van terena, dok je Ljoris sjajno zaustavio šut Veretua.

Marsej - Totenhem 0:0, klub iz Londona bodom ide dalje.

21:32h

Inter je imao šansi u Minhenu, a Bajern je poveo u 32. minutu - Pavar je pogodio poslije kornera Kimiha.

21:10h

VAR je radio u Minhenu, lopta je udarila u ruku Manea, koji je, međutim, po procjeni sudija štitio glavu - nema penala za Inter.

21:06h

Barselona je povela u Češkom. Sedmi minut, Markos Alonso je ubacio loptu u mrežu.

21:05h

Ajaks je poveo u Glazgovu, golom Berhuisa. Tim iz Amsterdama će, ako se ne dogodi čudo, nastaviti takmičenje u Ligi Evrope.

17:53h

Takmičenje u grupama A, B, C i D Lige šampiona završava se večeras. Još se traže dva putnika u osminu finala, oba iz grupe D.

Pred posljednje kolo sve četiri ekipe su u igri za prolaz - Totenhem, Sporting, Ajntraht i Marsej.

U najboljoj poziciji je Totenhem, koji gostuje na Velodromu i osiguraće prolaz u slučaju da ne izgubi od Marseja.

Domaćin samo trijumfom ide dalje, mogao bi da bude i prvi u grupi ako osvoji tri boda, a Sporting i Ajntraht remiziraju u Lisabonu.

Sportingu odgovara remi, dok Ajntraht mora da pobijedi na stadionu Žose Alvalade da bi ušao u osminu finala.