I Napoli ima mane: "Azuri" strahovali nakon 3:0, ali nastavili veliku seriju (VIDEO)

Napolitanci imaju 11 pobjeda zaredom u šampionatu

5237 pregleda 0 komentar(a)
Zjelinski je postigao gol za 2:0, Foto: Reuters

Napoli je lider italijanske Serije A, ne planira da se zaustavi, niti da dozvoli rivalima da pomisle da mogu da ga ugroze.

Ali, danas je veći dio Italije mogao da se uvjeri da i "azuri" imaju mane.

Napolitanci su u posljednjem meču u 2022. godini savladali Udineze 3:2 i upisali 11. pobjedu zaredom u ligi - imaju ih ukupno 13, uz dva remija.

Taj rezultat je malo ko mogao da predvidi nakon što je bilo 3:0 početkom drugog poluvremena.

Viktor Osimen je u 15. minutu pogodio za 1:0, već u 31. se upisao i Pjotr Zjelinski, pa je na odmoru izgledalo da u Napulju nema govora o iznenađenju.

Napoli je kontrolisao situaciju i u nastavku, stvarao šanse, a mrežu "zebri" je zatresao i Eljif Elmas nakon fantastičnog solo prodora.

I onda, nekoliko nonšatalantnih reakcija veznog reda i odbrane domaćina su dali snagu Udinezeu.

Prvo je Ilija Nestorovski smanjio na 3:1, potom se upisao i Lazar Samardžić, pa je Napoli desetak minuta tresao - na kraju je sačuvao prednost.

Tim Lućana Spaletija sada, uz meč više od Milana i Lacija, ima 11 bodova prednosti.