Junajted se nakon penala plasirao u finale FA kupa

Mančester junajted nakon penala eliminisao Brajton (7:6 u penal seriji, 0:0 nakon 120 minuta)

7757 pregleda 0 komentar(a)
Dalo i Mitoma, Foto: Reuters

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su večeras nakon penala Brajton (7:6 u penal seriji, 0:0 nakon 120 minuta) i plasirali se u finale FA kupa.

Junajted će u finalu igrati protiv gradskog rivala Sitija.

Brajton je propustio priliku da se prvi put nakon 1983. godine plasira u finale FA kupa, a tragičar je Soli Marč, koji je u sedmoj seriji šutirao preko gola.

Brajton je danas prvi zaprijetio, šansu je imao Mekalister, ali je De Hea dobro intervenisao, da bi Ensiso nakon toga imao dvije prilike, ali je oba puta bio neprecizan.

U finišu prvog dijela je i Junajted preko Bruna Fernandeša mogao do vođstva - Kazemiro je asistirao, a Portugalac šutirao pored gola. Poslije Fernandeša je sjajnu priliku imao i Kristijan Eriksen, ali je Sančes odlično reagovao i odbranio.

U drugom dijelu je De Hea fantastično zaustavio pokušaj Ensisa, potom je Velbek šutirao preko gola, ali promjene rezultata nije bilo.

U dodatnih 30 minuta dobre prilike su imali Zabicer i Rašford.

Potom su uslijedili penali, do sedme serije su svi fudbaleri bili precizni, a onda je Marč promašio, da bi Lindelof odveo "đavole" u finale.

Finale FA kupa je 3. juna na "Vembliju".