Vlahović srušio Lacio, pobjeda Juventusa u derbiju

Juve u 4. kolu Serije A bolji od Lacija - 3:1

9866 pregleda 86 reakcija 0 komentar(a)
Vlahović i Mekeni, Foto: Reuters

Jedan od derbija četvrtog kola Serije A završen je pobjedom Juventusa, koji je danas bio bolji od Lacija 3:1.

Blistao je dvostruki strijelac Dušan Vlahović, a mrežu Lacija tresao je i Federiko Kjeza. Na drugoj strani je gol postigao Luis Alberto.

Vlahoviću je samo deset minuta bilo potrebno da postigne gol - domaći su osvojili loptu na sredini terena Lokateli je centrirao, a reprezentativac Srbije zatresao mrežu.

Poslije Vlahovićevog gola Lacio je mogao do izjednačenja, ali je Kamada bio neprecizan, da bi minut kasnije uslijedila kazna - ponovo je napad išao sa desne strane, gostujući igrači nisu uspjeli da otklone opasnost, a onda je Kjeza snažnim udarcem savladao Provedela.

Početkom nastavka je Rabio propustio dobru priliku, a onda je u 64. minut Luis Alberto postigao lijep gol i smanjio prednost Juventusa.

Tri minuta kasnije Juventus je ponovo imao dva gola prednosti - Vlahović je lijepo primio loptu na ivici šesnaesterca, plasirao je, a Provedel nije uspio da odbrani.