Pukla "petarda" Milanu u derbiju "Dela Madonina", Napoli iščupao bod

24647 pregleda 3 komentar(a)
Jermen je bio neuhvatljiv za odbranu Milana, Foto: REUTERS
Ažurirano: 16.09.2023. 22:41h

A u Milanu se pita - Inter! Viceprvak Evrope ubjedljivo je dobio derbi "Dala Madonina" u kojem je na "Đuzepe" Meaci" bio "domaćin" Milanu - 5:1.

Petu uzastopnu pobjedu u derbiju Dela Madonina Inter je proslavio u kišnom Milanu, a do nje je stigao odličnim ulaskom u utakmicu, ali i potom sjajnom igrom u posljednjih pola sata.

Inter ima maksimalnih 12 bodova nakon 4. kola, Milan je doživio prvi neuspjeh.

Henrik Mhitarjan je Inter doveo u vođstvo u 5. minutu.

U 38. minutu se upisao i Markus Tiram.

Milan je pokušao u nastavku, kroz kontrolu lopte da diktira tempo i uspio je da se vrati u igru golom Rafaela Leaa u 57. minutu.

No, radost "rosonera" je kratko trajala, pošto je Jermen Mhitarjan pogodio i u 69. minutu.

Raspala se potom igra Milana, izgubili su fokus i Teo Ernandes je bespotrebno srušio Lautara Martinesa za penal, koji je iskusno realizovao Hakan Čalhanoglu u 79. minutu.

Najsrećniji je ipak bio rezervista Davide Fratezi, koji je u trećem minutu burno proslavio gol na asistenciju Jermena za 5:1 i dobio je žuti karton.

Juventus je ranije savladao Lacio 3:1, a dan je završen remijem Napolija na gostovanju Đenovi (2:2).

Domaći su vodili golovima Matije Banija u 40. i Matea Retegija u 56. minutu, ali su Đakomo Raspadori u 76. i Mateo Politano u 84. donijeli remi aktuelnom šampionu.