Prva „sedmica” Rome poslije 17 godina, nesrećni Empoli oborio negativni klupski rekord

Paulo Dibala jedini dao dva gola, upisao se i Romelu Lukaku

9254 pregleda 0 komentar(a)
Paulo Dibala slavi majstorski, četvrti gol svog tima, Foto: AP Photo/Alessandra Tarantino

Roma je do 4. kola čekala na prvu pobjedu u Seriji A, a onda se potrudila da je upiše uz „prasak”.

„Vučica” je prvi put nakon 17 godina postigla sedam golova i istim rezultatom kao protiv Katanije 19. novembra 2006, takođe na „Olimpiku”, savladala Empoli - 7:0.

To je gostima najteži poraz u klupskoj istoriji, jer nikada nisu primili više od pet golova u Seriji A.

Domaći su poveli već u 2. minutu golom Paula Dibale iz penala, u 8. pogodio Renato Sančes i najavio debakl gostiju, a Andrea Grasi u 35. dao autogol.

Dibala je u 55. majstorijom povisio na 4:0, Brajan Kristante u 79. pogodio sa velike udaljenosti, da bi potpo gostiju potpisali Romelu Lukaku prvim golom u dresu Rome u 82. i Đanluka Manćini u 86. minutu.