Milan na krilima Engleza vratio drugu poziciju, Empoliju prvi gol i pobjeda za bijeg sa začelja

Milan slavio u Kalajriju u 6. klu, Atalanti tri boda u Veroni a Empoli kući do prvog gola ove sezone

6458 pregleda 31 reakcija 1 komentar(a)
Tomori je potpisao preokret u 45. minutu, Foto: REUTERS

Milan se oporavio od "potopa" u gradskom derbiju i promašaja protiv Njukasla u Ligi šampiona - "roso-nere" su na pobjednički put vratili Englezi. Milan je slavio u Kaljariju 3:1.

Domaćin je poveo preko napadača iz Angole, Luvumbe u 29. minutu, ali su Švajcarac Noa Okafor (40) i Englez Fikajo Tomori (45), preokrenuli do poluvremena.

U nastavku je pogodio još jedan Englez, Loftus-Čik u 40. minutu.

Atalanta je u Veroni igrala po tempu koji su diktirali Holanđani - Kopmejners je u 13. minutu pogodio na asiastenciju sunarodnika De Rona.

A napokon je u 6. kolu do gola došao i Empoli, zahvaljujući 20. godišnjem Tomazu Baldanciju, koji je pogodio mrežu Salernitane u 34. minutu.