Real raspucan i bez Belingema: Valensija se ispromašivala pa doživjela debakl, Đirona ne da prvo mjesto

"Kraljevski klub" dao pet golova, ali i dalje ima dva boda manje od senzacionalnog lidera

10085 pregleda 0 komentar(a)

Real Madrid može da bude efikasan i bez Džuda Belingema, koji je zbog lakše povrede propustio utakmicu sa Valensijom.

Nije bilo Engleza, ali ni problema za "kraljevski klub" u napadu, iako im je nedostajao fudbaler koji je ove sezone u La Ligi postigao 10 golova.

Real je ubjedljivo savladao "slijepe miševe" (5:1), ali nije izgledalo tako jednostavno u prvih 45 minuta.

Domaćin je na "Bernabeuu" poveo već u 3. minutu preko Danija Karvahala, a do kraja prvog poluvremena je tri velike šanse na drugoj strani propustio Ugo Duro.

Umjesto da se na odmor ode sa 1:1, na semaforu je stajalo 2:0 nakon što je u 42. Vinisijus Žunior u padu grudima postigao pogodak na pas Rodriga.

Kada je već propustila sve te prilike, Valensija je u nastavku postala lak plijen.

Vinisijus je u 49. minutu povisio na 3:0, a odmah zatim se upisao i Rodrigo poslije greške golmana protivnika Giorgija Mamardašvilija.

U finišu je to uradio još jednom (ukupno po dva gola i dvije asistencije), prije nego je konačno put do mreže pronašao i Duro za konačnih 5:1.

Real je tako upisao 10. trijumf, ali je i dalje drugi na tabeli, jer Đirona ne posustaje.

Senzacionalni lider na tabeli La Lige je pobijedio i na gostovanju Rajo Valjekanu - 2:1, pa i dalje ima dva boda prednosti u odnosu na Real.

Opet su Katalonci slavili poslije preokreta, a pobjedu su joj donijeli Ukrajinac Artjom Dovbjuk i Brazilac Savio.

Sosijedad je savladao Almeriju u gostima 3:1, dok su bodove podijelili Hetafe i Granada - 1:1. Isti rezultat je viđen i u duelu Osasune i Las Palmasa.