Barsa preokrenula i slavila protiv Alavesa, Levandovski konačno pogodio

"Blaugrana" u 13. kolu savladala Alaves 2:1, Levandovski postigao dva pogotka i upisao se u strijelce prvi put nakon skoro dva mjeseca

4381 pregleda 0 komentar(a)
Robert Levandovski, Foto: Reuters

Fudbaleri Barselone savladali su danas nakon preokreta Alaves (2:1) u 13. kolu španske La Lige.

Alaves je poveo već u prvom minutu - Barselona je krenula sa centra, izgubila loptu, gosti krenuli u kontru, a nakon asistencije Lopesa, Omorodion postigao gol.

Omorodion je u 10. minutu imao fenomenalnu priliku, izašao je sam ispred Ter-Štegena, ali je šutirao pored gola. Fudbaler Alavesa je i nakon toga imao dobru šansu, ali nije uspio da postigne drugi pogodak, da bi nakon pola sata igre pogodio i prečku.

Prijetila je i Barselona, šanse su u prvom poluvremenu imali Pedri, Feliks i Levandovski, ali se rezultat nije mijenjao.

Ipak, u drugom poluvremenu je domaća ekipa uspjela da stigne do preokreta, a za to je zaslužan Robert Levandovski, koji je prvo u 53, a onda u 78. minutu iz penala postigao golove i prekinuo golgeterski post, koji je trajao od 23. septembra i utakmice sa Seltom.

Barsa nakon ove utakmice ima dva boda manje od Reala, a četiri od Đirone.