Remi u derbiju, Leverkuzen i dalje bez poraza

Bajer Leverkuzen - Borusija Dortmund 1:1

4310 pregleda 0 komentar(a)
Bonifejs postiže gol, Foto: Reuters

Ni Borusija Dortmund nije uspjela da pobijedi ekipu Leverkuzena - derbi 13. kola Bundeslige završen je neriješeno (1:1), pa su "farmaceuti" produžili seriju na 20 mečeva bez poraza u svim takmičenjima.

Ekipa Ćabija Alonsa na prvom mjestu ima 35 bodova, tri boda više, ali i utakmicu više od Bajerna, dok su "milioneri" na petoj poziciji sa 25 bodova.

Dortmund je poveo već u petom minutu kada je Rajerson, poslije dodavanja Filkruga, savladao Hradeckog.

Do kraja prvog poluvremena Leverkuzen je mogao do pogotka preko Džake i Grimalda, koji su bili neprecizni. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena gol je postigao Virc, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.

Dortmund je u nastavku prijetio preko Adejemija, ali je Leverkuzen imao inicijativu, bio konkretniji, napadao i na kraju stigao do gola. U 79. minutu Šik je bio sam na desnoj strani, niko ga nije čuvao kada je primio loptu, a onda je asistirao Bonifejsu, koji je postavio konačan rezultat.

Posljednju šansu na utakmici imali su gosti, Filkrug je šutirao glavom u 94. minutu, ali je lopta otišla preko gola.