Barselona nadigrana, Đirona nastavlja da sanja

Barselona - Đirona 2:4. Đirona nakon 16 kola lider sa dva boda više od Reala

9374 pregleda 2 komentar(a)
Fudbaleri Đirone, Foto: Reuters

Nastavlja se fudbalska bajka u La Ligi čiji su akteri igrači Đirone, koji su večeras u 16. kolu pobijedili u gostima Barselonu 4:2, odigrali još jedan istorijski meč i vratili se na prvo mjesto sa dva boda više od Real Madrida.

Đirona je prvi put u istoriji pobijedila lokalnog rivala, prvi put postigla četiri gola u međusobnim mečevima i nastavila da sanja.

Điorna je povela u 12. minutu kada je Artem Dovbik, poslije kontre, savladao Penju.

Barselona je izjednačila sedam minuta kasnije - Rafinja je centrirao iz kornera a gol postigao Robert Levandovski. Bio je to njegov prvi pogodak još od 12. novembra.

Nakon pogotka Levandovskog priliku su imali Rafinja i Kanselo, na drugoj strani je neprecizan bio Gutijeres, koji se minut nakon promašaja iskupio i postigao gol za novo vođstvo lidera.

Prije odlaska na odmor Gazaniga je odbranio udarac Levandovskog, a onda je u nastavku zaustavio De Jonga i Rafinju.

Deset minuta prije kraja Đirona je najavila pobjedu - strijelac za 3:1 je bio Valeri.

U sudijskoj nadoknadi je Gundogan smanjio, a konačan rezultat postavio Stuani.