Trka udvoje u Bundesligi: Bajer ne posustaje, prati ga Bajern (VIDEO)

"Farmaceti" siloviti protiv Bohuma - 4:0, Bavarci odgovorili teškom pobjedom u Volfsburgu - 4:0

2800 pregleda 0 komentar(a)
Patrik Šik je dao tri gola za Bajer, Foto: Reuters

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobiedili su večeras na svom terenu Bohum sa 4:0, u meču 16. kola njemačke Bundeslige.

Tri gola za "farmaceute", sve u prvom dijelu, postigao Čeh Patrik Šik - iz penala u 30, pa u 32. i prvom minutu nadoknade. Konačan rezultat postavio je Viktor Bonifejs golom u 69. minutu.

Bajer je prvi na tabeli sa 42 boda, četiri više i utakmicom više od minhenskog Bajerna.

Sve su prilike da će se u 2024. godini gledati trka udvoje za titulu, jer trećeplasirani Štutgart ima osam bodova manje od Bajera.

Na trijumf "farmaceuta" Bajern je odgovorio pobjedom u Volfsburgu - 2:1.

Strijelci za Bavarce bili su Džamal Musijala u 33. i Hari Kejn u 43. minutu.

Gol za Volfsburg postigao je Maksimilijan Arnold u prvom minutu nadoknade poluvremena.

U ostalim mečevima, Ajntraht je kao domaćin pobijedio Borusiju Menhengladbah sa 2:1, Hajdenhajm je na svom terenu savladao Frajburg sa 3:2, dok je domaću pobjedu zabilježio Štutgart savladavši Augsburg sa 3:0.