Jildiz za istoriju, Vlahović za pobjedu: Juventus slavio protiv Frozinonea

Frozinone - Juventus 1:2

4151 pregleda 0 komentar(a)
Jildiz proslavlja gol sa saigračima, Foto: Reuters

Fudbaleri Juventusa savladali su danas u gostima Frozinone (2:1) u 17. kolu Serije A.

Juve se oporavio od kiksa u prethodnom kolu, kada je igrao neriješeno sa Đenovom (1:1) i sada ima bod manje, ali i utakmicu više od Intera, koji danas (18) dočekuje Leće.

Ekipa iz Torina je dobro počela utakmicu na "Benito Stirpe" stadionu i povela već u 12. minutu kada je Jildiz, poslije solo prodora, matirao Turatija. Jildiz je postao najmlađi strani fudbaler, koji je bio strijelac za Juventus.

Domaća ekipa je izjednačila u 52. minutu preko Baeza, koji je pobjegao čuvarima i zatresao mrežu.

Poslije primljenog pogotka, trener Juventusa, Masimilijano Alegri je u igru uveo Dušana Vlahovića, koji je propustio veliku priliku, kada je sa nekoliko metara šutirao pravo u Turataija.

Nakon šanse Vlahovića, Mekeni je pogodio prečku, a onda je u 82. minutu srpski reprezentativac ipak uspio da zatrese mrežu. Postigao je gol glavom, poslije cenatršuta Mekenija.

Vlahović je u finišu postigao još jedan gol, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda.