Juventus u krizi, Inter već može da slavi

„Stara dama” četvrti meč zaredom bez pobjede, ovog puta na gostovanju Veroni (2:2). Inter ima devet bodova više i meč manje, Milan može da preuzme 2. mjesto

9299 pregleda 1 komentar(a)

Porazom od Intera u Derbiju Italije, a potom i od Udinezea na „Friuliju”, Juventus je ispao iz konkurencije za Skudeto, jer „nerazuri” djeluju neuhvatljivo.

Ali, već problem za Masimilijana Alegrija i njegove igrače je što bi već sjutra mogli da prepuste i 2. mjesto Milanu, koji bi ih pobjedom na gostovanju Monci pretekao za bod.

„Stara dama” je nastavila niz loših rezultata na „Bentegodiju”, gdje je osvojila samo bod protiv Verone - 2:2. Time je produžila seriju bez pobjede na četiri utakmice, jer je prije poraza od Intera i Udinezea upisala remi protiv Empolija.

Veroni je prednost sjajnim volejem donio Majkl Folorunšo u 11. minutu, da bi u 28. iz penala izjednačio Dušan Vlahović.

Tidžani Noslin je pogodio za novu prednost domaćih u 52. minutu, ali je Juve ovog puta još brže odgovorio, jer je Adrijen Rabio u 55. poravnao na asistenciju Manuela Lokatelija.

Do kraja su obje ekipe mopgle do pobjede, ali je ostalo 2:2.

A mukama Napolija nema kraja. Branilac titule je jedva osvojio bod protiv Đenove, golom Sirila Engonža u 90. minutu.

„Azuri” imaju svega 36 bodova, 27 manje od Intera.