Barselona s igračem više jedva pobijedila Las Palmas (VIDEO)

Sjajna asistencija Žoaa Feliksa i realizacija Rafinje za minimanal trijumf Katalonaca (1:0)

9261 pregleda 2 komentar(a)

Iako su više od sat vremena imali igrača više, fudbaleri Barselone su teškom mukom pobijedili Las Palmas (1:0) u 30. kolu španske La Lige.

Zbog brutalnog starta van svog šesnaesterca crveni karton je u 24. minutu dobio golman Las Palmasa Alvaro Vales, pa se činilo da će Katalonci lako doći do pobjede.

Nije, međutim, bilo tako, gosti sa Kanarskih ostrva sjajno su se branili i dugo odolijevali favoritu, ali nisu imali rješenje za prvoklasnu akciju Barselone u 59. minutu.

Sjajnu asistenciju imao je Žoao Feliks, njegova lopta prebacila je odbranu Las Palmasa, a strijelac za tri boda Barselone bio Rafinja.

Feliks je potom i sam mogao da se upiše, nevjerovatno šta je promašio sa samo četiri metra u 78. minutu.

Uz utakmicu više Barselona ima pet bodova manje od vodećeg Reala, dok je Las Palmas ostao na 12. mjestu.