Ludilo na „Stamfordu”: Čelsi vodio 2:0, gubio 3:2 pa savladao Junajted golovima u 100. i 101. minutu

„Plavci” iz bezizlazne situacije došli do trijumfa - 4:3

12117 pregleda 0 komentar(a)

To može da ponudi samo Premijer liga, a u ovom slučaju i nestabilni timovi kao što su Čelsi i Mančester junajted.

Ludi derbi na „Stamford bridžu” je dao sve, sedam golova i pobjedu Čelsija koji je slavio 4:3 nakon mnogo preokreta.

U 19. minutu je bilo 2:0 za domaćina, nakon pogodaka Konora Galagera i Kola Palmera iz penala, a u 67. je na semaforu stajalo 2:3.

Greška Moisesa Kaiseda, ljetošnjeg pojačanja Čelsija iz Brajtona koje je plaćeno 116 miliona eura, dala je šansu „crvenim đavolima” koji su prvo smanjili preko Alehandra Garnaća, a onda u finišu prvog dijela i izjednačili kada je Đorđa Petrovića matirao Bruno Fernandeš.

Kada je u 67. Garnaćo režirao preokret izgledalo je da je Junajted slomio Čelsi, koji je dugo bio nemoćan, ali je pronašao snagu da duboko u sudijskoj nadoknadi još jednom reaguje. Ili bolje je reći dvaput...

Prvo je Palmer u 100. poravnao iz penala koji je iznudio Noni Madueke, a u 101. je stavljena tačka na nevjerovatnu utakmicu.

Palmer je kompletirao het-trik, ovog puta oštrim udarcem sa petnaestak metara uz pomoć Skota Mektomineja od kojeg se lopta odbila u mrežu...