Old firm spektakl: Seltik vodio 2:0 i 3:2, Rendžers do boda u nadoknadi (VIDEO)

Seltik i dalje ima bod više nakon vatrometnog glazgovskog derbija, ali Rendžers ima utakmicu manje

7135 pregleda 1 komentar(a)
Detalj sa Old firma, Foto: Reuters

Spektakularni Old firm - jedan od najvećih gradskih derbija na svijetu, odigrali su Rendžers i Seltik, u 32. kolu škotske Premijer lige.

Na kraju, nakon brojnih preokreta, fudbalskih vratolomija - 3:3, pa je stanje na vrhu ostalo napeto i nepromijenjeno.

Seltik i dalje ima bod više, ali Rendžers ima utakmicu manje.

Zeleno-bijeli dio Glazgova je podrhtavao kada su "kelti", na do vrha punom, i uglavom u plavo obojenom "Ajborks parku", poveli već u 24. sekundi.

Golman Seltika Džo Hart je ispucao loptu, a na nju nonšalantno, nezagrijano krenuo kapiten Rendžesa Tavernije, stigao je do nje stotinku prije Maede, ali umjesto da je izbije u polje napucao ju je na nogu japanskog napadača, a ona se u odbila rikošetu - pravo u mrežu.

Mnogo opasniji bio je Seltik i u nastavku prvog poluvremena, a nakon šansi Maede, Ivate i O'Rajlija dosuđen penal za goste.

O'Rajli je bio siguran sa bijele tačke u 34. minutu - 2:0 za Seltik.

Stvari na terenu "Ajbroksa" promijenile su se početkom nastavka.

Tavernije je u 55. minutu pogodio iz penala i smanjio na 1:2, "policajci" su ubrzo dali i drugi gol, koji je poništen zbog faula.

Prava kulminacija Old firma uslijedila je u ludoj završnici. Prvo je Sima u 86. minutu pogodio za 2:2, tribine su se tresle od radosti...

Posts from the soccer community on Reddit

Ali, samo do narednog napada Seltika, u kojem je Idah pogodio za 2:3.

I tu nije bio kraj drame, jer je u 93. minuti Matondo sjajno pogodio iskosa u suprotni ugao za ekstazu na "Ajbroks parku" i konačnih 3:3.

Još dva kola ostala su do kraja ligaškog dijela sezone, a šampion će biti odlučen u plej-ofu.