Odličan start sezone u Švedskoj: Gol i asistencija Đukanovića

Crnogorski reprezentativac vodio Hamarbi do pobjede nad Elfsborgom - 3:0

5590 pregleda 0 komentar(a)
Đukanović sa saigračima prosljavlja gol, Foto: Twitter.com/hammarbyfotboll

Crnogorski reprezentativac, Viktor Đukanović u velikom stilu je počeo novu sezonu u Alsvenskan ligi.

Hamarbi je večeras u 3. kolu, na domaćem terenu pobijedio Elfsborg 3:0, a Đukanović je postigao gol i upisao asistenciju.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo golova, Hamarbi je poveo u 49. minutu, kada je Đukanović lijepo prošao sa lijeve strane i uposlio Besaru, koji je postigao gol.

Dvadeset minuta kasnije Besara je bio asistent, a Đukanović strijelac. Fudbaleri Hamarbija su krenuli u kontru, ponovo je napad tekao sa lijeve strane, a onda je bivši fudbaler Budućnosti izašao sam ispred Bundgarda i savladao ga.

Konačan rezultat je postavio Erabi u 76. minutu, nakon velike greške gostujućih igrača.

Nakon tri runde švedskog šampionata Hamarbi ima šest bodova i nalazi se na četvrto mjestu na tabeli.