Šou Palmera, Čelsi do vrha napunio mrežu Evertona

"Plavci" savladali Everton 6:0

7739 pregleda 2 komentar(a)
Palmer, Foto: Reuters

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras Everton (6:0) u 33. kolu Premijer lige, a duel na "Stamford bridžu" obilježio je fudbaler "plavaca" Kol Palmer.

Palmer je večeras postigao četiri pogotka i postao prvi fudbaler Čelsija, koji je na sedam utakmica zaredom u Premijer ligi postigao makar gol na "Stamfordu".

Palmer je večeras postigao 20. pogodak u Premijer ligi, a postao je prvi fudbaler Čelsija, još od Edena Azara, koji je u svim takmičenjima postigao 20 ili više pogodaka. Azar je do tog dostignuća stigao u sezoni 2018/2019.

Takođe, Palmer je postao prvi fudbaler još od Dijega Koste, koji je u prvoj sezoni u dresu Čelsija makar 20 puta tresao protivničke mreže.

Engleski fudbaler je seriju počeo u 13. minutu, kada je nakon sjajne kombinacije sa Džeksonom savladao Pikforda.

Pet minuta kasnije Mudrik je šutirao, Pikford odbranio, a Palmer zatresao mrežu, da bi het-trik kompletirao u 29. minutu, nakon katastrofalne reakcije golmana Evertona.

Do kraja prvog poluvremena je mrežu Evertona zatresao Džekson, a onda je Palmer u 64. minutu iz penala postigao svoj četvrti gol.

Konačan rezultat je postavio Gilhrist u 90. minutu.