Nepobjedivi Bajer zakoračio ka Dablinu, remi na Velodromu

Prvi mečevi polufinala Lige Evrope

9839 pregleda 3 komentar(a)

Prvih 90 minuta polufinala Lige Evrope su pokazali da je Bajer u ovom momentu druga dimenzija u odnosu na Romu, jedan od najboljih timova u Seriji A u drugom dijelu sezone.

Bajka njemačke ekipe se nastavlja, nepobjedivost i dalje traje, pa je tim Ćabija Alonsa veoma blizu finala koje se igra 22. maja u Dablinu nakon što je u Rimu savladao „vučicu” 2:0.

Bajer je bio mnogo bolji tim, imao je više šansi od domaćina, a dvije od njih je i pretvorio u pogotke.

U prvom poluvremenu se upisao Florijan Virc na pas Alehandra Grimalda, moglo je potom do odmora da bude i 0:2 ili 0:3...

I nastavak je pripao novom šampionu Njemačke koji je u 73. minutu još jednom zatresao mrežu Mileta Svilara - uradio je to maestralno udarcem sa 25 metara Robert Andrih.

Roma je u sudijskoj nadoknadi mogla da smanji minus, ali je Tami Ejbraham sa manje od dva metra šutirao glavom preko gola.

Pobjednika nije bilo u drugom polufinalu - Marsej i Atalanta su odigrali 1:1.

„Boginja” je povela na Velodromu preko Đanluke Skamake u 11. minutu, a konačan rezultat je postavio Šansel Embemba već u 20.