navigacija Naslovnica Premium

BUNDESLIGA (2. KOLO)

2.9.2018 20:07

Herta preslišala Šalke, remi Lajpciga

Sjajnom pobjedom Herte u Gelzenkirhenu zaključeno je 2. kolo najjače njemačke lige. Izabranici iranskog trenera Pala Dardaija slavili su protiv Šalkea sa 2:0, i postali tek treća ekipa sa maksimalnim startom, nakon Bajerna i Volfsburga.

Berlince je do trijumfa vodio slovački vezista Ondrej Duda, koji je postigao oba gola. Prvi u 15. minutu, a onda u šestom minutu sudijske nadoknade. Minut ranije "pocrvenio" je ukrajinski vezsita Jevhen Konopljanka. Šalke je poražen u oba starta duela.

A današnji dan otvorila je utakmica Lajpciga i Diseldorfa na "Red Bul areni". Uzbudljiva, pogotovo nakon vodećeg gola Cimermana za goste u 47. minutu. Ipak, Francuz Žan-Kevin Ogustan je u 68. minutu dobio prvi bod Lajpcigu.

Ogustan je postigao gol u finišu prvog poluvremena, diskutabilno poništenog zbog ofsajda.