EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠE

28.1.2018 21:59

Istorijsko zlato Španije: Furioznih 30 minuta za prvu titulu

Rukometaši Španije prvi put su šampioni Evrope.

Nakon četiri srebra i dvije bronze, "furija" je konačno uzela zlato pobjedom nad Švedskom u finalu u Zagrebu 29:23.

Do istorijske titule, Španci su došli briljantnom igrom u drugom poluvremenu. Nakon prvih 30 minuta imali su dva gola zaostatka (12:14), da bi za 19 minuta i 50 sekundi nastavka primili samo dva gola i nevjerovatnom dominacijom stekli sedam golova prednosti - 23:16.

Po pet golova postigli su David Balaguer i Feran Sole, četiri Raul Entrerios, Aleks Dujšebajev i Aitor Arino. Arpad Šterbik je imao osam odbrana.

Jesper Nilsen je bio najefikasniji u švedskom timu sa pet pogodaka.

Bronzu su osvojili rukometaši Francuske, pobjedom nad Danskom 32:29.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

3 (5 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 7

• zetatim 2 nedjelje i 6 dana
    svaka cast,mada nisam znao za koga da navijam.obije ekipe,zasluzuju.sterbik sto je branio za jugoslaviju nekad,igrac utakmice.cestitke.