PREMIJER LIGA (6. KOLO)

22.9.2018 20:25

Junajted stao na Fergijevom povratku, Liverpul i Siti moćni

Mančester junajted i Vulverhempton igrali 1:1

Junajted stao na Fergijevom povratku, Liverpul i Siti moćni Sa dva gola potvrdio pobjedu Mančester sitija: Rijad Marez

Ser Aleks Ferguson se prvi put poslije izliva krvi u mozak u maju vratio na „Old traford“, ali nije donio sreću Mančester junajtedu.

Najveći menadžer u istoriji engleskog fudbala je gledao kako se klub koji je vinuo do neslućenih visina povija pod naletima Vulverhemptona, kako David de Hea brani tri zicera, ali je podigao ruke visoko u vazduh u 18. minutu, kada je Fred dao prvi gol u dresu „crvenih đavola“.

Brazilac je tako ispisao istoriju, jer je postao 500. igrač Junajteda koji je zatresao mrežu u zvaničnim mečevima.

Bivši vezista Internasionala i Šahtjora je u sudijskoj nadoknadi umalo povisio na 2:0, ali je njegov sjajan slobodni udarac majstorski zaustavio Rui Patrisio.

I onda u 53. minutu šok za domaće - Raul Himenes je vratio loptu na Žoau Mutinju, koji je sa ivice šesnaesterca sjajno zatresao mrežu De Hee, prvi put u posljednjih 28 ligaških utakmica za konačnih 1:1.

Navijači Volvsa nisu slavili samo bod na „Teatru snova“, već pobjedu u najvažnijoj bici njihovog bivšeg broja 1, Karla Ikemea. Nekadašnji nigerijski reprezentativac je u julu završio karijeru, nakon što je obavijestio javnost da je pobijedio akutnu leukemiju, a Junajted i fanovi „vukova“ su mu odali počast...

Liverpul je upisao i sedmu pobjedu u isto toliko zvaničnih mečeva u sezoni, ovog puta protiv Sautemptona (3:0). Vesli Hut je u 10. minutu, u želji da spriječi da lopta dođe do Roberta Firmina, zatresao svoju mrežu nakon centaršuta Džerdana Šaćirija, na 2:0 je povisio Žoel Matip u 21, a u 45. je sve dileme, ako ih je i bilo, otklonio Mohamed Salah.

Do poluvremena je sve riješio i Mančester siti, jer su Serhio Aguero u 32, Bernardo Silva u 35. i Ilkaj Gindogan u 44. minutu dali golove Kardifu u Velsu. U nastavku je dva puta pogodio Rijad Marez i postavio konačnih 0:5...

Liverpul sada bježi Mančester junajtedu osam, a gradski rival šest bodova.

A nakon dva poraza u Premijer ligi (tri računajući Ligu šampiona) slavio je Totenhem, i to u Brajtonu.

Bilo je 2:1 za Sparse pogocima Harija Kejna iz penala i Erika Lamele.

Barnli je nakon remija u 1. kolu i četiri vezana poraza stigao do prve pobjede, i to sa stilom, jer je savladao Bornmut sa 4:0.