navigacija Naslovnica Premium

SERIJA A - 4. KOLO

16.9.2018 22:30

Juve dočekao Ronaldove golove, Marušiću 90 minuta u pobjedi Lacija, kiksevi Milana i Rome

Prvi golovi Portugalca u Seriji A

Četvrta pobjeda Juventusa u Seriji A imala je vjerovatno veći značaj nego svaka prethodna na startu sezone.

Pao je Sasuolo u Torinu (2:1) u meču koji će se dugo pamtiti - obilježio ga je Kristijano Ronaldo, dvostruki strijelac.

Portugalcu su to prvi pogoci u italijanskom fudbalu, nakon što je u duelima sa Kjevom, Lacijom i Parmom uglavnom samo posmatrao kako mrežu protivnika tresu Mario Mandžukić, Miralem Pjanić, Blez Matuidi...

Kako god, Ronaldovi golovi su stigli, a Juve je jedini tim sa maksimalnim učinkom na startu šampionata.

A Roma je podbacila i u drugom meču na svom terenu u sezoni.

Iako su vodili sa 2:0 protiv Kjeva na poluvremenu, Rimljani su osvojili samo bod - bilo je 2:2.

Stefan El Šaravi i Brajan Kristante donijeli su timu Euzebija di Franćeska veliku prednost nakon samo pola sata igre i izgledalo je da će "vučica" lagano doći do pobjede.

Valter Birsa je početkom nastavka vratio neizvjesnost sjajnim golom sa 20-ak metara, a gosti su do remija stigli u 83. kada je Marijuš Stepinski porvnao poslije greške Aleksandra Kolarova.

Podbacio je i Milan koji nije uspio da preokrene na gostovanju Kaljariju, koji je poveo već u 4. minutu, kada Donaruma nije imao nikavu šansu pri šutu neometanog Žoaa Pedra. Milan je učinio premalo da bi osvojio tri boda, i nakon gola Iguaina do psojednjih minuta kada su izabranici Đenara Gatuza krenuli svim silama  naprijed, viđena je tek jedna šansa.

A u finišu Suso i Iguain nijesu uspjeli da pogode, pa Milan nakon treće utakmice ima samo četiri boda. Bod manje do Kaljarija iz četvrte utakmice u Seriji A.

Drugu pobjedu zaredom upisao je Lacio, iako nije blistao u Toskani protiv Empolija.

Bilo je 1:0 golom Marka Parola, pa je rimski tim osvojio tri boda na komplikovanom gostovanju.

Cijeli meč za "nebesko-plave" odigrao je Adam Marušić, koji je zbog povrede propustio mečeve Crne Gore sa Rumunijom i Litvanijom u Ligi nacija. Marušić je u 94. minutu imao i veliku šansu za 2:0, a u narednom napadu je zicer propustio Empoli.

Đenova je bila bolja od Bolonje sa 1:0, a pobjednika nije bilo u duelu Udinezea i Torina (1:1).

Empoli - Lacio 0:1 (Parolo 47)

Juventus - Sasuolo 2:1 (Ronaldo 50, 65 - Babakar 90+1)

Roma - Kjevo 2:2 (El Šaravi 10, Kristante 30 - Birsa 52, Stepinski 83)

Đenova - Bolonja 1:0 (Pjatek 69)

Udineze - Torino 1:1 (De Paul 28 - Meite 49)

Kaljari - Milan 1:1 (Pedro 4 - Iguain 56)

5 (1 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 3

• RajaSaBiroa 3 dana i 18 sati
    E Milane ugasio se!Nikad vise na tiket!
    • 1
    • 0
  • RomaTotti 3 dana i 21 sat
    A kad treba da se igra za reprezentaciju povrijedjeni su. I Marusic i Djordjevic su odigrali danas, tj juce, 90 min za svoje timove, a za reprezentaciju ni minuta zbog takozvane povrede...