Džejms i Alen spasili Majami protiv Klivlenda

Rej Alen, Foto: Wusa9.com
Ažurirano: 25.11.2012. 08:37h

Sa sedam poena u posljednja dva minuta, Lebron Džejms je bio junak pobjede Majamija protiv Klivlenda, svog nekadašnjeg tima.

Kavalirsi su imali vođstvo od 108:101, ali nisu uspjeli da stignu do slavlja.

Trojku za trijumf aktuelnog šampiona pogodio je Rej Alen 18,2 sekunde prije kraja.

Ovo je za Majami bila deseta pobjeda u sezoni, a četvrta uzastopna.

"Momci se nisu predavali ni kada smo bili u teškoj situaciji, što dovoljno govori i njihovoj vjeri. Tim raste u ovakvim situacijama. Uspjeli smo da dobijemo praktično izgubljen meč, i srećan sam zbog toga“, rekao je Erik Spolstra, trener Hitsa.

Džejms je meč završio sa 30 poena, šest skokova i pet asistencija. Kris Boš je upisao 23 (sedam skokova), Dvejn Vejd 18 (sedam uhvaćenih lopti), a Rej Alen 17.

Dion Veiters i Džeremi Pargo su upisali po 16 koševa za Klivlend, dok je Anderson Varežao imao dabl-dabl učinak (10 poena, 15 skokova).

Odličnom igrom u prvom poluvremenu, L. A. Lejkersi su upisali pobjedu u duelu sa Dalasom.

"Jezerdžije“ su do poluvremena stekle 27 poena prednosti (65:38), pa su nastavak meča odigrali rutinski i došli do polovičnog učinak u sezoni (po sedam pobjeda i poraza).

Kobe Brajant, Meta Vorld Piz i Antoan Džejmison (15 skokova) su dali po 19 poena, dok se Dvajt Haurad zaustavio na brojci 15.

Vins Karter (16) i Džoe Krauders (15) su bili najbolji u redovima Dalasa.

Serijom 19:2 u posljednjoj četvrtini, Golden Stejt je obezbijedio pobjedu u duelu sa Minesotom, za koju je Nikola Peković ubacio 17 poena uz šest uhvaćenih lopti.

Klaj Tompson (24) i Stiven Kari (20) predvodili su „ratnike“ do osme pobjede u u sezoni.

Oklahoma je tek nakon produžetka stigla do trijumfa u okršaju sa Filadelfijom.

Tandersi su bili bliži pobjedi i u regularnom dijelu, ali je Tadeus Jang uveo meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta nije bilo dileme, Oklahoma je brzo otišla na 109:102 za rutinski završetak.

Kevin Djurent je meč završio sa 37 poena (osam skokova), a odličan je bio i Rasel Vestbruk sa 30 koševa i sedam asistencija.

Tadeus Jang je za Siskserse upisao 29 (15 uhvaćenoh lopti), a Evan Tarner 26.

Veterani Ričard Hamilton (22 poena) i Karlos Buzer (22, 19 skokova) bili su najzaslužniji za devetu uzastopnu pobjedu Čikaga u duelima sa Milvokijem.