Gripozni Džejms pogurao Majami u Finiksu

1 komentar(a)
Danilo Galinari, LeBron Džejms, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.11.2012. 08:25h

Iako je bio gripozan, Lebron Džejms je odlučio da igra protiv Finiksa, jer u timu zbog povrede skočnog zgloba, drugu utakmicu zaredom, nije bilo Dvejna Vejda.

I ne samo da je pomogao svom timu da slavi protiv Sansa, već je Džejms bio jedan od najbolji akter meča sa 21 poenom i sedam skokova, iako nije bioo šuterski raspložen (20-8).

Efikasniji od njega bio je samo Kris Boš (24, devet uhvaćenih lopti).

Šejn Batije je dodao 12 uz šut za tri poena 8-4. U redovima domaćina Markif Moris je dao 16 koševa.

"Ne mogu da se sjetim kada je Lebron promašiovao bacanja i otvorene šuteve, koje je promašivao u ovom meču. Bio je loše pred samu utakmicu, ali je odlučio da pomogne ekipi, što je za pohvalu“, rekao je Erik Spolstra, trener Majamija.

Boston je protiv Toronta stigao do četvrte pobjede u posljednjih pet utakmica zahvaljujući Džejsonu Teriju (20) i Polu Pirsu (19).

Međutim, junak pobjede je Režon Rondo, koji je i pored povrede skočnog zgloba na terenu proveo nešto vipše od 32 minuta i upisao 20 asistencija (šest poena).

Džon Lukas Li i Andrea Barnjani (po 15 poena) su bili najbolji kod Reptorsa, kojima je ovo sedmi poraz ove sezone.

Serijom 9:0 u posljednjoj četvrtini, Dalas je slomio otpor Klivlenda i stigao do pobjede u "Kviken Loans areni“.

O Džej Majo je sa 19 poena bio najbolji kod Maveriksa. Kris Kaman je dodao 15, a Vins Karter i Daren Kolins po 14.

Dabl-dabl učinak imao je Šon Merion (10 poena, 10 skokova). Kajr Iriving je za Kavalirse upisao 26 koševa.

Zahvaljujući odličnom šutu za tri poena od 59 odsto (27-16) i svega četiri promašena bacanja (20-16), San Antonio je slavio u duelu sa Denverom.

Manu Đinobili je dao 20 poena uz šut za tri 7-5. Dehuan Bleir je dodao 19 uz osam skokova. Danilo Galinari je bio najbolji kod gostiju (15).

L. A. Klipersi su stigli do pete pobjede zaredom.

Ovog puta savladan je Čikago, a tvorac trijumfa bio je Blejk Grifin, koji je 12 od 26 poena ubacio u posljednjih šest minuta, a uz to je uhvatio i 10 lopti.

Odličan je bio i rezervni bek Džamal Kraford, koji je 17 od 22 koša dao u drugih 12 minuta.