Čikago u naletu, Vučević bez promašaja

Vučević je svojih dva minuta i 47 sekundi iskoristio odlično, postigavši šest poena iz igre, bez promaša iz tri pokušaja, a imao je i dva skoka
Derik Rouz, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.01.2012. 10:54h

U derbiju večeri u NBA ligi, Čikago je nanio Orlandu prvi poraz na domaćem terenu (97:83), dok su Bulsi upisali šestu uzastopnu pobjedu, pa sada imaju skor 7-1. To je najbolji start sezone od sezone 1996/97, kada je Čikago dobio 12 od prvih 13 utakmica.

Čikago je do pobjede predvodio Derik Rouz kome su samo dva skoka nedostajala za tripl-dabl – imao je 21 poen, deset asistencija i osam skokova.

"Sve za pobjedu, samo smo o tome razmišljali. Nastojali smo da igramo što čvršće, da se krećemo brže od protivnika. To je bio čitav plan", kazao je Rouz.

Pored Rouza, zaslužni za trijumf Čikaga bili su Luol Deng sa, takođe, 21 poenom, Karlos Buzer je uz poen manje dodao i 13 skokova, dok je sjajni Kajl Korver ušavši sa klupe ubacio 18 koševa, uz šut 5-7 za tri poena. Najvažnija trojka je stigla šest minuta prije kraja i pokrenula ključnu seriju gostiju od 17-3, nakon što se domaćin sa 17 poena zaostatka spustio do tek tri.

"Tu smo sigurno imali šansu, ali jednostavno su nas uništili šutom. Svaki put kad je trebalo, "zabili" bi nešto teško", objasnio je Dvajt Hauard, koji je bio dominantan igrač večeri sa 28 poena, 15 skokova i dvije blokade.

Vrijednu pobjedu u gostima ostvarila je Indijana koja je protiv Bostona zabilježila prvu pobjedu (87:74) u "Gardenu" od 2007. Indijana je, tako, brzo zaboravila na težak poraz od 35 poena razlike od Majamija. Poraz Bostona i ne čudi s obzirom na to das u imali ispod 40 odsto procenat šuta za dva i tri poena. Uz to, domaćin je u prvom je poluvremenu postigao mizernih 25 poena, što je bilo nenadoknadivo u nastavku.

Deni Grendžer je sa 15 poena predvodio šestoricu igrača gostiju sa dvocifrenim poenterskim učinkom, Daren Kolison je dodao poen manje, ali je najbolji učunak, ipak, imao centar Roj Hibert sa 11 poena, 12 skokova i tri asistencije. Kod Kelta je najbolji bio Rej Alen sa 23 poena, dok su Pol Pirs, Kevin Garnet i Radžon Rondo zajedno sakupili 33 poena.

I pored još rovite šuterske ruke, veoma nadahnut je bio Kobi Brajant koji je u pobjedi Lejkersa nad Golden Stejtom imao učinak od 39 poena, u četiri skoka i sedam asistencija. Čak 26 od ukupno 39 poena je Brajant postigao u drugom poluvremenu, i tako popravio utisak čitave ekipe koja je u prvom poluvremenu postigla svega 35 poena i zaostajala četiri poena za rivalom.

"Uopšte mi nije jasno od kuda dolazi njegova moć. Pokidani ligamenti šuterske ruke, injekcije prije svake utakmice, bolovi...Ne znam, ali samo neka nastavi", čudio se Pau Gasol koji je u pobjedi pomogao sa 17 poena i 11 skokova.

Priključio im Met Barns sa 16 koševa i šest uhvaćenih lopti, dok je Endrju Bajnam završio na devet poena i 16 skokova. Na drugoj strani, bez povrijeđenog Karija, “Ratnici” su najviše dobili od Monta Elisa koji je imao 18 poena, dok je Dejvid Li imao dabl-dabl učinak od 15 poena i 11 skokova.

Vašington ni protiv Njujorka nije uspio upiše prvu pobjedu u sedmom ovosezonskom duelu, ali je do kraja namučio Nikse. Gosti su pobijedili (99:96) zahvaljujući odlučujućoj trici koji je Karmelo Entoni postigao 15,6 sekundi prije kraja, kojom je Njujork preokrenuo vođstvo domaćina (imali su 10 poena prednosti u prvom poluvremenu) od 96:95. Entoni je meč završio sa 37 poena, uz sedam skokova i četiri asistencije.

"Bio sam povrijeđen i samo sam se molio da ta lopta uđe. Nisam uopšte pomišljao na prodor, jer sam znao da nemam dovoljno snage u svojoj desnoj nozi", kazao je Entoni.

Amare Stodemajer dodao je 23 poena i 12 uhvaćenih lopti, a Tajson Čandler 12 poena i 15 skokova. “Čarobnjake” je predvodio Džon Vol s 22 koša, devet asistencija i pet skokova, dok je Nik Jang stao na 24 poena (9/20 iz igre). Crnogorski reprezentativci Nikola Peković i Nikola Vučević nijesu se naigrali. Ipak, Vučević je svojih dva minuta i 47 sekundi iskoristio odlično, postigavši šest poena iz igre, bez promaša iz tri pokušaja, a imao je i dva skoka u pobjedi Filadelfije protiv Detroita (96:73).

Pekovićeva Minesota je poražena od Klivlenda (98:87), a cantar naše reprezentacije nije upisao nikakav statistički podatak za minut i 36 sekundi koliko je proveo na parketu.

Rezultati: Šarlot - Atlanta 96:102, produžetak (Ougustin 21 p, 12 a, Volker 19 p - Smit 23 p, 13 s, Vilijams 15 p, 9 sk), Filadelfija - Detroit 96:73 (Miks 21 p, Hejvs 16 p, 14 s, 4 as - Monro 22 p, 7 sk, 3 as), Vašington - Njujork 96:99 (Vol 22 p, 5 sk, 9 as - Entoni 37 p, 7 sk, 4 as, Stodemajer 23 p, 12 sk), Toronto - Nju Džersi 85:97 (Kalderon 19 p, 8 as - Vilijams 24 p, 5 sk, 9 as, Morou 24 p), Boston - Indijana 74:87 (Alen 23 p - Hibert 11 p, 12 sk, Grendžer 15 p), Orlando - Čikago 83:97 (Hauard 28 p, 15 sk - Rouz 21 p, 8 sk, 10 as, Buzer 20 p, 13 sk), Oklahoma Siti - Hjuston 109:94 (Djurent 26 p, 7 sk, 3 as, Harden 23 p - Dragić 10 p, 11 sk), Minesota - Klivlend 87:98 (Lav 29 p, 14 sk - Džejmison 22 p, 6 s, Irving 14 p, 5 sk, 5 as), Nju Orleans - Denver 88:96 (Vaskez 16 p - Galinari 23 p, 4 sk, 6 as, Harington 14 p, 6 sk), Juta - Memfis 94:85 (Milsap 14 p, 8 sk, Džeferson 20 p, 9 sk – M. Gasol 21 p, 11 sk), Finiks - Portland 102:77 (Neš 17 p, 9 as, Moris 13 p, 9 sk - Oldridž 14 p, 7 sk), LA Lejkers - Golden Stejt 97:90 (Brajant 39, 4 sk, 7 as, P. Gasol 17 p, 11 sk - Elis 18 p, 10 as).