Dejvis i Džejms kao Brajant i O'Nil: Lejkersi ubjedljivi protiv Minesote

Dejvis i DŽejms su na dva uzastopna meča zajedno ubacili minimum 70 poena
1258 pregleda 0 komentar(a)
Džejms na meču sa Minesotom, Foto: Beta-AP

U sjenci rekorda Luke Dončića na meču sa Sakramentom, odigrani su i ostali mečevi u NBA ligi.

Predvođeni dvojcem Dejvis - Džejms Los Anđeles Lejkersi su slavili protiv Minesote 142:125.

Entoni Dejvis odigrao je spektakularan meč. On je za 39 minuta ubacio 50 poenauz šut iz igre 20/29. Imao i sedam skokova i šest asistencija.

Dejvisa je pratio Lebron Džejms sa 32 poena, četiri skoka i 12 završnih dodavanja.

Povezani članci

09. Decembar 2019.

Slovenac obara rekorde: Dončić srušio Džordana

Kajrija nema, bez njega se može

Džejms i Dejvis izjednačili su rekord, koji su 2003. godine postavili Kobi Brajant i Šekil O'Nil. Oni su na dva uzastopna meča zajedno ubacili minimum 70 poena.

U redovima Minesote Viginsi i Tauns su postigli po 19 poena.

Lejkersi su najbolja ekipa u ligi - imaju 21 trijumf, tri poraza i zauzimaju prvo mjesto na Zapadu. Minesota je - sa 10 pobjeda i 12 poraza - deveta u istoj konferenciji.

I drugi tim iz Grada anđela bio je ubjedljiv - Klipersi su predvođeni Kavaijem Lenardom slavili na gostovanju Vašingtonu. Bilo je 119:135, a Lenard je za 32 minuta postigao 34 poena, uz 11 skokova i pet asistencija.

Njega je pratio Pol Džordž sa 27 poena, šest skokova i četiri asistencije.

U timu Vašingtona istakao se Davis Bertans sa 25 poena. Tri manje ubacio je Troj Braun junior, dok je Bredli Bil dodao 20.

Klipersi su treći na Zapadu sa skorom 17:7. Vašington, sa sedam pobjeda i 15 izgubljenih mečeva zauzima 12. poziciju na Istoku.