CSKA bolji od Ivanovićeve Baskonije, Makabi deklasirao Žalgiris, Barsa na plus 42 protiv Fenera

"Armejci" slavili 89:86

4172 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 12.11.2020. 23:02h

Baskonija nijednom nije vodila u Moskvi, imala je u većem dijelu meča i dvocifreni minus (najviše 15 razlike), ali je vjerovala u pobjedu do desetak sekundi prije kraja.

CSKA je, ipak, odbranio domaći teren - slavio je 89:86 za petu pobjedu u osam mečeva Evrolige.

Pjeria Henri je u finišu doveo ekipu Duška Ivanovića do minus dva (84:82), prije nego su Vili Klajburn i Derun Hilijard otklonili dileme.

Hilijard je meč savršio sa 31 poenom (trojke 10-7), Denijel Heket je upisao 16, po 12 Klajburn i Tornike Šengelija...

Kod Baskonije, koja je upisala četvrti poraz (ima i dva trijumfa), istakao se Mustafa Fal sa 19 pogodaka i osam skokova.

Žalgiris je poražen prvi put u gostima ove sezone, i to ubjedljivo - Makabi nije imao milosti (85:57).

Već u drugoj četvrtini je domaćin imao 30 poena razlike, u istom ritmu je igrao i u nastavku i stigao do treće pobjede u Evroligi.

Olimpijakos je imao i minus 15 u prvom poluvremenu protiv Albe, ali je u drugom bez problema preokrenuo i slavio 75:71, pa je nakon osam rundi na skoru 5-3.

Debakl je doživio Fenerbahče u Kataloniji.

Barselona je slavila sa 42 poena razlike - 97:55.

Kajl Kjurik je predvodio pobjednički tim (25, trojke 8-7), Rolands Smits je postigao 20...