Budućnost tek u finišu slomila otpor FMP-a

23487 pregleda 46 reakcija 15 komentar(a)
Trojkom i sa tri bacanja riješio sve dileme: Di Džej Sili, Foto: Savo Prelević

Kao i prošle sezone, kada je imao napad za pobjedu, FMP je opet stvorio velike probleme Budućnost Voliju u „Morači”.

„Panteri” su se više puta vraćali u život, u posljednjoj četvrtini smogli snage čak i da preokrenu na 68:66, ali je tim Aleksandra Džikića izbjegao senzaciju i slavio 82:72.

Novi-stari trener, čija je centarska linija oslabljena u odsustvu Danila Nikolića i Džejkoba Vajlija, u startnu petorku je uvrstio dvije klasične „petice”, Filipa Barovića i Vilija Rida. Činilo se da to neće stvoriti problem, jer su „plavi” trojkom Vladimira Micova poveli 16:8, a onda i 36:23.

Gosti su uzvratili sa 10 vezanih poena, što je bio njihov prvi povratak u život. Drugi je bio u 3. četvrtini, kada su minus devet sa poluvremena brzo istopili i izjednačili na 51:51, a posljednji krajem trećeg i početkom posljednjeg kvartala, kada su serijom 9:2 preokrenuli.

Budućnost je uzvratila sa 8:0 i povela 74:68, ali su „panteri” imali posljednji trzaj, kada su prekinuli post dug preko četiri minuta i prišli na 74:72.

Srećom, tada je pogodio Petar Popović, Di Džej Sili ubacio srećnu trojku, a tim iz Železnika potpuno izgubio konce i nekoliko vezanih napada završio „prodatim” loptama.

Tu je bio kraj svim dilemama...

Džastin Kobs je bio najefikasniji sa 18 poena, Sili je dao 13, Popović 12, Rid 11...

U poraženom timu su odskočili Brajs Džons sa 13 koševa, te Nenad Nerandžić i Geret Nevels sa po 12.

BUDUĆNOST VOLI - FMP (26:20, 20:17, 18:22, 18:13)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 100. Sudije: Radojković, Kruljac, Stapić (Hrvatska).

Budućnost Voli: KOBS 18 (4-4), Atić 1 (2-1), Šehović, MICOV 7 (4-2), BAROVIĆ 6, SILI 13 (9-6), Z. Nikolić 9 (4-3), Jagodić-Kuridža 3 (6-3), Drobnjak 2 (2-2), Popović 12 (2-1), RID 11 (8-7).

FMP: Nevels 12 (2-2), Pavićević, Vujičić, DŽONS 13 (6-4), Šaranović 3, Nikolić 2, TASIĆ 10 (4-2), RADONJIĆ 10 (2-1), IZUNDU 6 (2-2), Simović 4, NERANDŽIĆ 12 (3-3), Lakić.