Budućnost Voli se poigravala u Vroclavu

Od prvog trenutka u dvorani „Sentenijal” vidjelo se kolika je razlika u klasi između prvaka Poljske i Crne Gore, a razlika je rasla do konačnih plus 40 (98:58)

32036 pregleda 12 komentar(a)

U samo šest dana, košarkaši Budućnost Volija su pokazali dva potpuno različita lica u Evrokupu - od blijede igre i poraza od Hamburg Tauersa u „Morači” (73:66) prošle srijede do večerašnjeg poigravanja sa Šljonskom u Vroclavu (98:58).

Od prvog trenutka u hali „Sentenijal” vidjelo se kolika je razlika u klasi između prvaka Poljske i Crne Gore. Tim Vladimira Jovanovića je dominirao od starta, dozvolio domaćima da samo izjednače na 2:2, a onda trojkom Marka Jagodić-Kuridže i pogocima Alfe Kabe i Tre Bel-Hejnsa poveo 9:2 i najavio lagan posao.

Već u 8. minutu je razlika bila dvocifrena (24:13), a tim slovenačkog stručnjaka Andreja Urlepa je uspijevao da se približi samo kada bi Budućnost spustila tempo igre.

To se dogodilo u finišu 1. i početkom 2. četvrtine, ali su Podgoričani vezali sedam poena, otišli na 35:24, a onda u finišu 1. poluvremena i na plus 18 (50:32).

Šljonsk je zaprijetio početkom 2. poluvremena, prišao na 50:40, a onda je Budućnost ubacila u veću brzinu, serijom 13:0 povela 63:40 i već u 26. minutu riješila pitanje pobjednika.

Ogromna razlika u kvalitetu je bila vidljiva u svakom trenutku, pa su „plavi” stalno povećavali prednost do konačnih 40 razlike.

Kameron Rejnolds je bio najefikasniji sa 21 poenom, Kaba je ubacio 17, Igor Drobnjak 13, Kenan Kamenjaš 10, Eron Vajt i Jagodić-Kuridža po devet, Bel-Hejns i Fil But po osam...

Kod domaćih je dvocifren bio samo Džeremaja Martin sa 17.

ŠLJONSK - BUDUĆNOST VOLI 58:98 (21:26, 12:24, 15:21, 10:27)

Vroclav - Dvorana „Sentenijal”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Peres (Španija), Šukis (Litvanija), Udjanskij (Velika Britanija).

Šljonsk: Kolenda 5, MORGAN 5, MARTIN 17 (8-3), GOLEBJOVSKI 6 (2-0), Parahovskij 8 (1-0), DŽEVA 9, Visnjevski, Hlebovicki, Adamčak 4, Korman, Mindovič, NIZIOL 4 (4-2).

Budućnost Voli: REJNOLDS 21, BEL-HEJNS 8, Šehović, Atić, BUT 8 (1-0), KABA 17 (8-3), Lazić 3, Vajt 9 (2-2), JAGODIĆ-KURIDŽA 9 (2-1), Drobnjak 13, Kamenjaš 10.