Prva pobjeda Zvezde u Evroligi, Fener produbio krizu Efesa

U Beogradu je pao jedini tim koji još nema trijumf - minhenski Bajern Andree Trinkijerija (78:72).

4527 pregleda 3 komentar(a)

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su prvu pobjedu u Evroligi ove sezone, tek u petom meču.

Cijeli meč u dvorani "Aleksandar Nikolić" imao je slilčan tok i intervale, Zvezda je bježala, Bajern prilazio, ali nije imao snage da preokrene. Tim Vlada Jovanovića nije prelomio utakmicu ni kada je početkom posljednje četvrtine otišao na plus 13, ali jeste nekoliko minuta prije kraja kada je sa pet otišao na devet poena razlike.

Argentinac Luka Vildosa bio je nejefikasniji kod Beograđana sa 20 poena, Bentil i Dobrić dodali su po 12, a Nedović 11 poena. Crnogorski reprezentativac Nikola Ivanović proveo je samo minut i 20 sekundi na parketu. Kod Bavaraca, Vinston je ubacio 18 poena.

U derbiju Turske i Istanbula, Fenerbahče je kao gost produbio krizu Efesa - 88:79.

Prvak Evrope, koji je opet igrao bez povrijeđenoj Šejna Larkina, ima dvije pobjede i tri poraza, dok je Fener maksimalan sa pet trijumfa i na samom vrhu tabele.

Vilbekin sa 29 i Gudurić sa 19 poena predvodili su "žuto-crne", dok 19 poena Micića nije bilo dovoljno Efesu.