Olimpijakos ponizio Fener, Partizan opet ubjedljiv u „Areni”, nemoć Zvezde u Bolonji

Tim Dimitrisa Itudisa doživio sedmi neuspjeh na posljednjih 10 utakmica, a opet ga je ponizio Olimpijakos. Grčki velikan je slavio 93:73, a rezultat iz 2. četvrtine je bio bolan, jer je na semaforu stajalo 16:46!

5160 pregleda 3 komentar(a)
Kevin Panter na utakmici sa Asvelom, Foto: Branislav Božić/Beta
Ažurirano: 31.01.2023. 22:57h

Fenerbahče je odlično počeo sezonu, poslije 12 kola bio prvi sa skorom 10:2, ali je počeo da tone nakon ubjedljivog poraza u Pireju od Olimpijakosa (94:67).

Tim Dimitrisa Itudisa je doživio sedmi neuspjeh na posljednjih 10 utakmica, a opet ga je ponizio Olimpijakos. Grčki velikan je slavio 93:73, a rezultat iz 2. četvrtine je bio bolan, jer je na semaforu stajalo 16:46!

Kostas Papanikolau je dao 21 poen za goste, Ajzea Kenan 20, a po Tomas Vokap, Šakil Mekisik i Saša Vezenkov, koji je imao i 12 skokova.

U domaćem timu na nivou su bili samo Marko Gudurić (24) i kapiten Melih Mahmutoglu (14).

Partizan je treći put ove sezone stigao do polovičnog skora - nakon 3:3 i 4:4, Beograđani su sada na 11:11, nakon šeste uzastopne pobjede u Beogradu (računajući i trijumf na gostovanju Crvenoj zvezdi).

Treći put zaredom je bio ubjedljiv u svojoj „Štark areni” - nakon Monaka (100:80) i Baskonije (83:65), izabranici Željka Obradovića su savladali Asvel 92:71.

Kevin Panter je prednjačio sa 22 koša, dok su kod gostiju najbolji bili Iv Pons i Jusufa Fal sa po 14.

Za razliku od gradskog rivala, Zvezda ima negativan učinak (10:12), jer je doživjela treći uzastopni poraz, četvrti na posljednjih pet mečeva.

Tim Duška Ivanovića je bio nemoćan na gostovanju Virtusu, koji je sve vrijeme imao kontrolu i slavio 84:72.

Tornike Šengelija je bio najefikasniji u domaćem timu sa 15 koševa, a kod gostiju Luka Vildosa sa 20.

Nikola Ivanović je igrao 12 i po minuta i pogodio jedan šut za dva iz dva pokušaja, promašio sve tri trojke, a imao je i dva skoka, asistenciju i izgubljenu loptu.

Armani je prekinuo seriju od pet poraza trijumfom nad Baskonijom (89:83), ali je još predaleko od četvrtfinala, jer ima skor 7:15.

Valensija je u zoni plej-ofa nakon što je protiv Bajerna upisala 12. pobjedu (82:73). Najzaslužnijih za slavlje „narandže” bio je Amerikanac sa crnogorskim pasošem, Džona Radebou, sa 14 poena (trojke 2-2, za dva 5-3, bacanja 2-2), pet skokova i dvije asistencije.