Kajri na debiju vodio Mavse do pobjede, Lilard tripl-dablom srušio "ratnike", Boston u derbiju Istoka bolji od File

Irving je odmah pokazao da će biti veliko pojačanje sjajnom partijom u "gradu anđela"

3145 pregleda 0 komentar(a)

U bogatoj noći NBA košarke, na programu smo imali devet utakmica, a zvijezda večeri je bio Kajri Irving koji je na svojoj debitantskoj utakmici za Dalas Maverikse ubacio 24 poena, uz četiri skoka i pet asistencija. Ekipa iz Teksasa, bez Luke Dončića koji propušta treću utakmicu za redom zbog povrede članka, slavila je na gostovanju LA Klipersima rezultatom 110:104.

Irvinga su ispratili Tim Hardavej sa 19, Redži Bulok je upisao 18, a Džoš Grin je dodao 14 poena. U domaćoj ekipi ekipi najefikasniji je bio Norman Pauvel sa 24 uz sedam skokova, Terens Men je postigao 21, a Pol Džordž 20 koševa.

Portland Trejblejzersi su na domaćem terenu pobijedili Golden Stejt Voriorse rezultatom 125:122. Više od 30 minuta ove utakmice ekipa iz Oregona je imala vođstvo, ali nikada veće od 11 razlike. Sredinom zadnjeg kvartala su postigli 11 poena u nizu, bez primljenog koša, i na minut i po do kraja poveli 121:114 čime su slomili otpor ekipe iz San Franciska.

Dejmijen Lilard je opet bio sjajan sa tripl-dabl učinkom. Postigao je 33 poena, uz 11 asistencija i deset skokova. Džeremi Grent je ubacio 22, a Šaedon Šarp 13.

"Ratnicima" nisu pomogle ni sjajne partije Džordana Pula i Kleja Tompsona koji su ubacili 38, odnosno 31 poen. Obojica su imali po sedam hitaca iza linije 7,24. Donte Divinćenco je dodao 18, kao i Endru Vigins.

U TD Gardenu su se sastale dvije ekipa sa vrha tabele Istočne konferencije, a trijumfovao je domaćin rezultatom 106:99. Seltiksi su tokom cijele utakmice kontrolisali dešavanja na terenu, a zadnji trzaj Seventisiksersa je bio na dva i po minuta prije kraja meča kada su poenima Džoela Embida sa linije penala prišli na minus tri, ali je već u sledećem napadu Derik Vajt trojkom rješio sve sumnje.

Vajt je bio i najefikasniji u redovima "kelta" sa 19 poena, koliko je upisao i Malkom Brogdon. Grent Vilijams i Blejk Grifin su ubacili po 15, a Džejson Tejtum 12 uz osam skokova i devet asistencija.

U timu iz Pensilvanije Embid je postigao 28 poena, dok je Džejms Harden ubacio dva manje uz 11 asistencija.

Sakramento Kingsi su pobijedili na gostovanju Hjustonu i time izbili na treće mjesto na Zapadu. Meč je završen rezultatom 130:128, a trijumf ekipi iz sjevernog dijela Kalifornije je donio Dieron Foks sa linije slobodnih bacanja nakon što je fauliran pri šutu za tri poena u zadnjem napadu.

U ostalim utakmicima Minesota je bila bolja od Jute 143:118, Reptorsi su protiv Sparsa slavili 112:98, Majami je savladao Indijanu 116.111, Vizardsi su iskoristili prednost domaćeg terena protiv Šarlota i trijumfovali 118:104, a "konjanici" iz Klivlenda su Pistonse ostavili na dnu tabele Istoka nakon ubjedljive pobjede 113:85.