Majami savladao Njujork, Batler izvrnuo skočni zglob

Ekipa sa Floride odmah napravila brejk i povela sa 1:0

5818 pregleda 0 komentar(a)
Džimi Batler u duelu sa Kventinom Grajmsom, Foto: Reuters

Bajka Majamija u plej-of se nastavlja. "Vrelina" je osvojila "Medison Skver Garden" (101:108) i povela sa 1:0 u polufinalu Istoka.

Hit je loše počeo utakmicu, nakon prve dionice gubio 11 razlike (32:21), ali je polako topio prednost domaćina i u trećoj četvrtini serijom 10:0 došao do potpunog preokreta (61:63).

Gosti su u posljednjem kvartalu održavali prednost, a na pet minuta do kraja se povrijedio Džimi Batler.

Lider tima se Floride se pri prodoru nezgodno dočekao i izvrnuo skočni zglob. Ipak, ostao je na terenu iako je vidno hramljao.

U tim trenucima odgovornost su preuzeli Gejb Vinsent i Kajl Lauri, koji su svojim potezima riješili pitanje pobjednika.

Batler je sa 25 poena bio najefikasniji pojedinac Majamija, Vinsent je ubacio 20, Lauri 18, a Bam Adebajo 16.

Ar Džej Beret je postigao 26 za Nikse, Džejlen Branson je upisao 25 (0/7 za tri), Obi Topin 18, dok je Džoš Hart dodao 10.