Majk Džejms ispisao istoriju Evrolige u lakoj pobjedi Monaka nad Zvezdom

Real Madrid poražen treći put zaredom, Barselona slavila u Valensiji, Anadolu Efes dao 109 poena Bajernu

10692 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 07.03.2024. 22:59h

Bilo je samo pitanje momenta kada će Majk Džejms ispisati istoriju Evrolige i nije se dugo čekalo.

Propustio je šansu da to uradi u prošlom kolu u Kataloniji protiv Barselone, ali večeras je sve nadoknadio - Amerikanac je u pobjedi Monaka nad Crvenom zvezdom (98:80) postao najbolji strijelac u istoriji elitnog takmičenja.

Džejmsu je trebalo 12 poena da pretekne grčku legendu Vasilisa Spanulisa i uspio je u tome tri minuta i 55 sekundi prije kraja 2. četvrtine meča protiv "crveno-bijelih".

U svom stilu iz naskoka je Džejms pogodio šut sa distance za 38:31 nakon čega je utakmica na nekoliko minuta prekinuta u čast nekadašnjeg člana Bruklina, Finiksa, CSKA, Panatinaikosa, Zagreba...

Spanulis je ostao na 4.455 poena, Džejms ga je pomjerio s prvog mjesta iako je do sada u karijeri odigrao 87 evroligaških mečeva manje od nekadašnjeg asa Panatinaikosa i Olimpijakosa.

Džejms je u prvom poluvremenu za 15 minuta postigao 13 poena, ukupno je imao 20, a iz igre je šutirao 16-6, uz svih sedam pogođenih slobodnih bacanja.

„Kneževi” su bez problema slomili otpor Zvezde za 18. trijumf u sezoni u kojoj imaju i 10 poraza. Zvezda je večeras izgubila 18. put...

U plasman u plej-in i dalje vjeruje Anadolu Efes nakon što je u Istanbulu deklasirao Bajern - 109:86.

Dvostruki prvak Evrope se tako izjednačio sa Bavarcima na učinku 12-16, a predvodio ga je Šejn Larkin sa 28 poena (trojke 9-6). Odličan je bio i Vil Klajburn sa 21.

Real je daleko od forme iz većeg dijela sezone, pa je doživio treći neuspjeh u nizu - nakon Olimpije Milano i Panatinaikosa savladao ga je i Fenerbahče koji je u Madridu slavio 74:69.

Anadolu Efes - Bajern 109:86

Monako - Crvena zvezda 98:80

Makabi - Žalgiris 83:76

Valensija - Barselona 78:88

Real Madrid - Fenerbahče 79:89

Olimpijakos - Virtus 74:69