Mursija treća u FIBA Ligi šampiona

Španski tim u meču za treće mjesto savladao Peristeri - 87:84

2098 pregleda 0 komentar(a)
Nemanja Radović na današnjem meču, Foto: FIBA Champions League

Košarkaši Mursije savladali su danas u Beogradu Peristeri (87:84) i osvojili treće mjesto u FIBA Ligi šampiona.

Španski klub je drugi put u istoriji osvojio treće mjesto u ovom takmičenju, nakon što je na postolju završio 2018. godine.

Peristeri je u prvoj četvrtini imao pet poena prednosti (8:3), ali je ostatak meča protekao u vođstvu Mursije, koja je na poluvremenu imala devet poena prednosti - 44:35.

Održavala je ekipa Sita Alonsa prednost, u posljednjoj četvrtini imala i plus 11 (68:57), ali je Peristeri, nakon poena Vilijamsa, tri minuta do kraja, prišao na minus dva - 77:75. Tada je Mursija vezala šest poena, otišla na 83:75 i sačuvala pobjedu.

Najefikasniji kod Mursije je bio Hakanson sa 22 poena. Nemanja Radović je imao devet poena i tri skoka, a Marko Todorović osam poena i dva skoka. Potencijalni crnogorski reprezentativac Džona Radebau utakmicu je završio sa osam poena. U stručnom štabu Mursije je i Blagota Sekulić.

Kod Peristerija je najefikasniji bio Džo Regland sa 24 poena.

U finalu se, od 20 časova, sastaju Unikaha i Tenerife.