EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE

4.12.2018 22:30

Košmarno poluvrijeme i kasno buđenje: Crna Gora bez bodova u drugoj fazi

Crna Gora se seli u Nant bez bodova, u drugoj fazi igraće sa Švedskom, Danskom i Srbijom

Rukometašice Crne Gore poražene su od Francuske 25:20 u trećem kolu grupe B i bez bodova ide u drugu fazu.

Košmarno poluvrijeme odigrale su "lavice" protiv domaćina u Nansiju, gubile 16:8 nakon 30 minuta.

U nastavku su dobrom odbranom spriječile Francuskinje da 12 minuta postignu gol, smanjile na 20:17, ali preokret nije bio ni blizu.

Crna Gora se seli u Nant, u drugoj fazi igraće sa Švedskom, Danskom i Srbijom.

Šest golova u duelu sa Francuskom postigla je Jovanka Radičević, četiri Majda Mehmedović.

U domaćem timu nezadrživa Estel Minko sa sedam pogodaka, bez promašaja.

Amandin Lejno je imala deset odbrana, Laura Glozer tri, a Marina Rajčić pet.

Drugo poluvrijeme

Minko nezadrživa - 24:19.

Jauković sa devet metara dva puta - 23:19.

Pogađa i Zadi, ide Francuska na mirnih pet razlike - 22:17.

Minko je "izmislila" gol, nakon 12 minuta - 21:17.

Dva gola Majde Mehmedović, Crna Gora je smanjila na tri razlike - 20:17.

Francuska 11 minuta bez gola, 20:16.

Serija 3:0, odavno Crna Gora nije bila bliža - 20:15.

Promašaj Radičević iz kontre, pogodak Dembele na drugoj strani, sa igračicom više - 20:12.

Dva efektna gola, Mehmedović i Radičević na asistencije Radičević, ali Lakrabe sa crte - 19:11.

Prvi gol Jauković - 17:9.

Još jedna greška u napadu, i to bez golmana, i lopta u praznoj mreži - Minko, 17:8.

Katastrofalna igra Crne Gore u prvih 30 minuta - Francuska ima osam golova prednosti 16:8.

Mnogo tehničkih grešaka u napadu, previše izgubljenih lopti i konfuznih akcija, a odbrana neprepoznatljivo slaba...

Samo dvije odbrane golmanki.

Odavno crnogorska selekcija nije djelovala tako nemoćno.

Prvo poluvrijeme

Dva isključenja u finišu poluvremena, nakon još jednog konfuznog napada - Pino iz sedmerca za 16:8.

Nema gola ni sa dvije igračice više, košmarna noć u Nansiju...

Radičević iz sedmerca, Francuska ima dvije igračice manje, tri minuta do kraja - 14:7.

Kanor još jednom, Francuska leti 14:6.

Kotanea sa krila i ide Francuska na 12:5. Smanjila je Radičević iz sedmerca - 12:6.

I drugi sedmerac nije realizovan - Lejno je odbranila i šut Kaće Bulatović, 11:5.

Dva projektila Orlane Kanor, bez bloka, i opet ide Francuska na velikih šest razlike - 10:4.

Seriju 3:0 "lavica" prekinula je Lakrabe sa 10 metara - 8:4.

Brza dva gola, Raičević - Radičević, 7:3.

Očajan početak Crne Gore, Francuska vodi 6:1.

Pino iz sedmerca uspješna, Jauković nije - brani Lejno, 5:1.

Konačno poslije sedam minuta - Mehmedović 4:1 za Francusku.

.Ponovo Flipe, ponovo iz tranzicije, nakon što je Lejno odbranila drugi šut na utakmici - 4:0.

Greška Kaće Bulatović, još jedna kontra i Dembele za 3:0.

Isključena Jauković, zbog faula nad Zadi.

Flipe sa krila, pa Zadi iz polukontre - Francuska vodi 2:0.

Crnogorske rukometašice igraju protiv Francuske meč trećeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Iako su obezbijedile drugu fazu, pred "lavicama" je jedan od najvažnijih mečeva na šampionatu.

Ako pobijede domaćina i šampiona svijeta, u drugu fazu prenijeće dva boda, u slučaju poraza nijedan, pa će šanse da se bore za medalju biti u domenu teorije.

U istom statusu je i Francuska, tako da se očekuje žestoka borba u Nansiju.

U prvom meču trećeg kola grupe B, Slovenija je pobijedila Rusiju 29:27, ali se ništa nije promijenilo - Slovenke završavaju nastup, Ruskinje idu u drugi krug sa četiri boda.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (3 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 57

• odpolapameti 5 dana i 12 sata
    Бановани, знаш ли ти шта значи www? Погледај, има на Гоглу!
    • 8
    • 0
  • Boris1989 5 dana i 13 sata
    Srbija vodi 4 razlike,tako se igra kad treba,a ne kao ove nase,Milena glumi neku rukometasicu ne moze krsteno napad odigrat,ova Andjela Bulatovic nema pojma ko je njoj rekao da umije igrat,golmani neka su zdravo.