navigacija Naslovnica Premium

JUBILARNI

8.12.2012 19:42

Laveci postigao 3.000 gol PSŽ-a u Prvoj ligi

Argentinski napadač je na meču pretiv Evijana u 31. minutu utakmice postigao jubilarni 3.000 za Parižane od kada se takmiče u francuskoj eliti.

Ezekijel Laveci ušao je u istoriju Pari Sen Žermena – argentinski napadač je na meču pretiv Evijana u 31. minutu utakmice postigao jubilarni 3.000 za Parižane od kada se takmiče u francuskoj eliti.

Meč sa Evijanom završen je očekivanom pobjedom PSŽ-a od 4:0, a prije utakmice “svecima” su na svom kontu imali 2.998 golova u Prvoj ligi Francuske.

Tri minuta prije gola Lavecija, domaće je u vođstvo doveo Zlatan Ibrahimović, a u strijelce su se još upisali Tijago Mota u 84. i Kevin Gameiro u 86. minutu.

"Svecima" je ovo tek druga pobjeda u posljednjih šest prvenstvenih mečeva, ali je izuzetno važna u borbi za titulu.

PSŽ sada ima samo dva boda manje od vodećeg Liona koji sjutra u lokalnom derbiju gostuje Sent Etjenu.