navigacija Naslovnica Premium

SEHA LIGA (13. KOLO)

1.2.2012 19:42

Minimalan poraz Lovćena u Banja Luci

Izabranici Pera Miloševića izgubili su večeras u Banja Luci 25:24 (7:11), u utakmici 13. kola SEHA lige.

Lovćen je u Banja Luci doživio šesti poraz u gostima u SEHA ligi (25:24), osmi ukupno – izabranici Pera Miloševića propustili su, međutim, priliku da u regonalnom takmičenju upišu drugi trijumf u gostima (prvi su ostvarili u Nikšiću, protiv Sutjeske), jer su protiv Borca bili u vođstvu poluvrijeme i po, ali su posustali u posljednjih desetak minuta, i pomogli domaćinu da stigne do minimalne pobjede, kojom se revanširao za poraz na Cetinju (31:30).

„Moja ekipa je odigrala odlično, ali smo imali pad od 10 minuta, što nas je koštalo pobjede. Posebno smo fantastično igrali u odbrani u prvom poluvremenu, golman (Simić) je bio odličan. U napadu smo se mučili, ali smo uspijevali taktičkim varijantama da damo gol. Nije lako u Banja Luci, niko se ovdje nije naigrao“, kazao je nakon meča trener Cetinjana Pero Milošević.

Mladi golman Simić je briljirao u prvom poluvremenu, sa čak 13 od ukupno 16 odbrana, ali je i odbrana Lovćena bila granitna u prvih 30 minuta, zbog čega su domaći rukometaši uspjeli da postignu samo šest golova u tom dijelu meča.

Sa druge strane, Lovćen je u prvom poluvremenu konstantno vodio, u tri navrata je imao četiri gola prednosti, prvi put u 19. minutu (7:3), a posljednji put na odmoru (i u 23. minutu je bilo plus četiri, 9:5)...

Lovćen je u nastavku posustao, Simić je u drugih 30 minuta imao samo tri odbrane, gosti nijesu ni u nastavku postigli gol sa pozicije lijevog beka, ali su držali prednost do 46. minuta (16:15).

Borac je prvo vođstvo upisao u 47. minutu (17:16), u sljedećem napadu je poveo 18:16, i dva gola razlike držao narednih sedam-osam minuta, kada se odlijepio na 24:20 u 56. minutu i tu, praktično, prelomio meč.

Istina, Lovćen je do kraja uspio da priđe na gol razlike, ali su mu za posljednji napad, za izjednačenje, ostalo svega tri sekunde, nedovoljne za eventualan remi...

„Znao sam da će biti teško. Pokazalo se to na početku, kada je Lovćen bio puno bolji od nas i zasluženo na poluvremenu vodio četiri razlike. Mi smo, možda, za toliko golova bili bolji u drugom poluvremenu, kada smo igrali puno agresivnije i pokretljivije u napadu. Na kraju, mislim da smo, možda, i zasluženo pobijedili“, riječi su trenera Borca Dragana Markovića.

Borac – Lovćen 25:24 (7:11)

Banja Luka – Dvorana: „Borik“. Sudije: Načevski i Nikolov (Makedonija). Sedmerci: Borac 2 (2), Lovćen 4 (3). Isključenja: Borac 6, Lovćen 8 minuta.

Borac: Ljubišić (13 odbrana), Blažević, Sabljić 1, Panić 7, Tešić, Stojanović 4 (2), Mikić, Mandić, Haseljić, Šubara, Karačić 6, Trivundža 1, Čelić, Đukić 5, Vranješ 1.

Lovćen: Abramović, Simić (16 odbrana), Lipovina, Jovetić 4 (2), Kaluđerović, I. Marković 5 (1), F. Popović 1, Pejović 2, Drašković, Radović 2, M. Popović, Latković, Perišić 5, Lasica, Grbović 5, N. Marković.