navigacija Naslovnica Premium

KUP CRNE GORE

15.1.2011 20:15

Najvažnije je da je gotovo

Mučenju i skandalima u Kupu Crne Gore je došao kraj, Budva je sinoć izgubila od Primorca u Kotoru sa 9:8, ali je zahvaljujući trijumfu od 10:8 iz prvog meča prigrabila ovaj trofej

Mučenju i skandalima u Kupu Crne Gore je došao kraj, Budva M:tel je sinoć izgubila od Primorca u Kotoru sa 9:8, ali je zahvaljujući trijumfu od 10:8 iz prvog meča prigrabila ovaj trofej, drugi put u posljednje tri godine...

- Jako je bilo teško igrati na kotorskom plivalištu, od početka do kraja susreta vjerovao sam u svoju ekipu. Na samom početku je bilo teško, drhtala je ruka, ali smo uspjeli da se vratimo u meč i u najvećoj mjeri ispunimo zacrtano. Uspješno je zatvoreno jedno poglavlje i sada se mirno okrećemo drugom takmičenjima. Od srca čestitam svom timu na uspjehu, a igračima Primorca na poštenoj borbi - istakao je trener Budvana Veselin Krivokapić.

Utakmica, ipak, nije izgubila na zanimljivosti, dok je odsustvo kvalitetnog izdanja većine igrača u bazenu, u određenoj mjeri, nadoknađen borbenošću. Kotorane je dobro obavljen posao u odbrani održavao tokom većeg dijela susreta u prednosti, a pad u posljednjoj četvrtini, kao posljedica neredovnog treniranja, gotovo da im je iz ruku oteo pehar.

Fantastični gol Tonija Azeveda, na skoro tri minuta do isteka treće dionice, donio je Kotoranima čak četiri gola prednosti (7:3). Međutim, Budva, predvođena bivšim igračem Primorca Darkom Brguljanom, uspijeva u posljednjim minutima da povrati dio zalihe iz prvog finalnog meča.

Pogodak Predraga Jokića za 7:6, navodno postignut nakon faula iz pet metara, izazvao je veliki protest domaćina upućen sudijama koje su, kod gotovo iste situacije u drugoj četvrtini, poništile Azevedov gol.

Kad je Nikola Vukčević na minut od kraja poravnao rezultat (8:8), bilo je jasno da se trofej vraća u Budvu, a egzekucija Draška Brguljana i posljednji napad u trajanju od svega nekoliko sekundi nikako nisu bili dovoljni za preokret.

- Dominirali smo u većem dijelu sureta, a dosta dobrim izdanjem potvrdili smo svoje vrijednosti. Nadam se da će se uskoro krenuti sa rješavanjem problema, kako bi u normalnoj atmosferi nastavili nastup u drugim takmičenjima. Naravno, čestitke Budve na osvojenom peharu - naglasio je šef struke Kotorana Ranko Perović.

Žalba Primorca

Ko je pomislio da je sinoć sve riješeno, moraće da sačeka, jer je Primorac podnio žalbu još prije počela utakmice. Kotorani su to uradili zbog nastupa Darka Brguljana, igrača koji je prije više od mjesec prešao iz Primorca u Budvu. Naime, čelnici kotorskog kluba misle da je Brguljan zaigrao nasuprot odlukama organa PVSCG. Iz Primorca vjeruju da nastup 20-godišnjeg vaterpoliste, mladog crnogorskog reprezentativca, nije bio moguć, jer je Odbor za vaterpolo, na sjednici održanoj 20. decembra 2010. godine, odlučio da „pravo nastupa na odloženim utakmicama Kupa imaju samo licencirani igrači koji su to pravo imali do 23. 10. 2010. godine”.

Primorac - Budva m:tel 9:8 (3:0, 1:2, 3:2, 2:4)

Kotor - Zatvoreni bazen „Nikša Bućin”. Gledalaca: 1.700. Sudije: Abramović (Kotor), Matijašević (Herceg Novi). Igrač više: Primorac 13 (7), Budva 11 (4). Peterci: Budva 1 (0).

Primorac: Radić (12 odbrana), Dr. Brguljan 1, Čučković 1, Petrović, Trajković, Kalaj 1, Drašković 1, Azevedo 3, Pavlović, Milošević, Štajnmec, Šetka 1, Milić 1, Gopčević.

Budva M:tel: Šefik (sedam odbrana), Petković 1, Bašić, Danilović 1, Ljubanović, Tičić, Pejaković, Pasković, Vukčević 2, Žanetić, Trbojević, Jokić 1, Brguljan 3, Bojd.