navigacija Naslovnica Premium

SERIJA A (5. KOLO)

23.9.2018 19:58

Napoli osvojio Torino, Roma potvrdila da je u krizi, kiks Milana

"Vučica" nije slavila ni četvrti put zaredom u prvenstvu, a drugi tim iz Rima upisao treći uzastopni trijumf

Napoli osvojio Torino, Roma potvrdila da je u krizi, kiks Milana Lorenco Insinje daje svoj drugi, a treći gol za Napoli

Tek je start prvenstva, ali već može da se nasluti da je Napoli najveći, ako ne i jedini pravi protivnik Juventusu u borbi za Skudeto.

Napolitanci su sve što su propustili u Beogradu u Ligi šampiona protiv Crvene zvezde nadoknadili u Torinu - rutinski su savladali "granatu" rezultatom 3:1 i došli do četvrte pobjede u šampionatu.

"Azuri" su već u 4. minutu stigli do vođstva, kada je Lorenco Insinje "pocijepao" mrežu Salvatorea Sirigua.

Na 2:0 je prvim golom u dresu Napolija povisio Simone Verdi u 20. minutu, da bi u 51. "bikovi" smanjili nakon naivnog faula Sebastijana Luperta nad Alehandrom Berengerom i rutinske realizacije penala Andree Belotija.

Napoli se, međutim, nije zbunio, već je krenuo po treći gol da riješi utakmicu i postigao ga je već u 59. minutu, kada je Insinje drugi put zatresao mrežu.

"Bili smo pravi na teškom terenu, gdje nikada nije jednostavno igrati i pobijediti. Napravili smo neke promjene u sastavu, ali imamo toliko igrača koji zaslužuju da budu u prviih 11", rekao je trener Napolija Karlo Anćeloti.

Čevrti meč zaredom bez trijumfa u prvenstvu je upisala Roma i potvrdila da se nalazi u krizi.

Mjeru timu Euzebija di Franćeska uzela je Bolonja, koja je na "Dal'Ari" slavila rezultatom 2:0 golovima Federika Matijela i Federika Santandera.

Roma je slavila jedino na startu protiv Torina u gostima, a kasnije je zabilježila po dva remija i poraza. Računajući i duel sa Real Madridom u Ligi šampiona (0:3) Rimljani su već na pet utakmica u nizu bez pobjede...

"Znam da sam jedan od najodgovornijih, ali ovo nije stvar taktike. Nedostaje sam karakter na terenu, ono što imate u nogama i glavi nema veze sa formacijom", kazao je Di Franćesko.

A Lacio je, s druge strane, u seriji dobrih rezultata. Slavio je treći put zaredom u šampionatu - na "Olimpiku" je pala Đenova (4:1) uz dva pogotka Ćira Imobilea, te Felipea Kaiseda i Sergeja Milinković-Savića.

U sastavu "nebesko-plavih" je 86 minuta odigrao crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

Stao je i Milan i upisao drugi remi zaredom.

Bod sa "San Sira" odnijelaje Atalanta, iako je dva puta gubila. Do remija je stigla pogotkom Emilijana Rigonija u 92. minutu.