navigacija Naslovnica Premium

ABA LIGA - 19. KOLO

4.2.2018 18:35

Nezadrživi Mornar slavio u Laktašima: Barane samo čudo ostavlja bez plej-ofa

Mornar je ostvario sedmu uzastopnu pobjedu u ABA ligi i sada bi samo čudo u posljednja tri kola moglo da eliminiše Barane iz plej-ofa.

Tim Mihaila Pavićevića je slavio protiv Igokee u gostima 93:79, tako da ima tri pobjede više od Partizana i FMP-a, uz utakmicu više.

Od Partizana ima bolji, a od FMP-a slabiji međusobni skor.

Sredinom druge četvrtine Mornar je uhvatio ritam u Laktašima, a do poluvremena stekao deset poena prednosti.

Igokea je početkom trećeg perioda, serijom 12:0, preokrenula, ali košarkaški barskog kluba imaju ogromno samopouzdanje ove sezone.

Brzo su umirili razigranog domaćina, Derek Nidam preuzeo dirigentsku palicu, a njegovom trojkom u prvom napadu posljednje četvrtine ponovo došli do dvocifrene prednosti – 70:59.

Domaćin je spuštao zaostatak na šest poena, ali su na svaki pokušaj rivala Nidam i saigrači imali odgovor...

Nidam je meč završio sa 26 poena (5-9 za tri), imao sedam asistencija i pet skokova, uz indeks korisnosti 29.

Uroš Luković je upisao 16, Nemanja Vranješ 13, Vukota Pavić i Brendis Rejli-Ros po 11, a Strahinja Mićović 10 poena.

U timu Igokee najefikasniji je bio Robert Rikić sa 20, dok je Kejtin Rejnhard ubacio 17 poena.