Crna Gora pružila dobar otpor Holandiji, ali nije mogla da izbjegne maksimalan poraz

Holanđani slavili 3:0, u subotu je rival našoj selekciji Sjeverna Makedonija (20 sati)

27683 pregleda 62 reakcija 18 komentar(a)

Crnogorski odbojkaši su sva tri seta dobro otvorili protiv Holandije, ali ni u jednom od njih nisu bili dovoljno blizu da uzmu mjeru favoritu na otvaranju Evropskog prvenstva.

Izabranici Ivana Joksimovića su poraženi maksimalnim rezultatom (25:19, 25:18, 25:22), a ako imaju za čime da žale onda je to prvi dio igre.

Odlično je Crna Gora počela meč, povela 8:3, ali su Holanđani pronašli ritam i nakon vođstva naše ekipe 17:15 serijom 8:0 lako okrenuli stvari.

U drugom setu je crnogorski tim posljednji put bio u prednosti kada je imao 8:7, da bi protivnik ključnu razliku stekao kod rezultata 13:13 kada je vezao četiri poena...

Posljednji set je bio rezultatski najzanimljiviji, Crna Gora je imala plus dva (13:11), da bi Holandija nanizala tri poena - povela 20:17 - i trasirala put ka trijumfu.

Naša selekcija drugi meč na Euro voleju igra u subotu protiv Sjeverne Makedonije.

CRNA GORA - HOLANDIJA 0:3 (19:25, 18:25, 22:25)

Skoplje - Dvorana "Boris Trajkovski". Sudije: Ksenija Jurković (Hrvatska), Risto Strandson (Estonija). Poeni iz napada: Crna Gora 37, Holandija 41. Poeni iz bloka: Crna Gora 5, Holandija 7. Poeni iz servisa: Crna Gora 2, Holandija 7. Greške: Crna Gora 20, Holandija 15.

Crna Gora: Minić 1, Babić 5, Zvicer 1, Ćaćić 10, Joksimović, Bojić 13, Rovčanin (libero), Delić, Milić 3, Strugar 1, Jovović 10, Đurović, Dubak, Milenković.

Holandija: Korenblek, Kemink 1, Van Gardener 7, Ter Horst 3, Meijs, Jorna 8, Plak 12, Klok (libero), Tuinstra, Abdel-Aziz 14, Ter Mat 5, Parkinson, Andringa (libero), Viltenburg 5.