Budvi šesti trofej u Kupu Crne Gore, Jedinstvu aplauzi na borbenosti i sjajnoj publici

Budvi trofej u prazniku odbojke u finalu Kupa Crne Gore, pošto je nakon 90 minuta sjajne igre dobila Jedinstvo u Bijelom Polju - 3:0

9314 pregleda 0 komentar(a)

Odbojkaši Budve osvojii su šesti put zardo Kup Cren Gore, pošto su u finalu u fantastičnoj atmosferi u Bijelom Polmju savaldali doamće Jedinstvo - 3:0 (25:21, 26:24, 25:22).

Bila je to sjajna utakmica sa periodima bolje igre jednog od rivala. Domaćin je bolje ušao, imao napad da povede i četiri razlike pri rezultatu 12:9, ali je tada šampion podigao kvalitet servisa.

U drugom setu je Budva vodila, ali borbeni domaćini nisu odustajali i uspejli su da set uvedu u razliku a tu je Benajminm Hadžisalihović uspio da "uhvati" napad domaćina i omogući peon za sdrugi set

I u trećem setu sjajni servisi Hadžisalihovića napravili su arzliku, Budva je došla do šest poena prednosti (12:6), ali se Jedinstvo vratilo, primoralo trenera Budve Miljana Boškovićana tajm-aut...

Budvi šesti a njenom treneru Miljanu Boškovića prvi trofej u trenerskoj karijeri.

"Nevjerovatna atmosfera i čestiram mojim igračima kako su se borili i izborili u teškoj utakmici. I Jedinstvu čestitke na borbi a i na primjeru kako izgleda savršena organizacija. Sada se moramo spremati i za finale plej-ofa protiv Budućnosti u borbi za naslov prvaka Crne Gore", kazao je Bošković.

Jedinstvo je ove sezone jedino u prvenstvu dobilo Budvu, i to sa maksimalnih 3:0 u "Nikoljcu", ali...

"Čestitam Budvi, bolji su u ovom momentu. U boljoj su formi, a imali smo problema i sa povredam. Ipak je ova utakmica veliko iskustvo za moje igrače, kojima zaista nemam šta da zamjerim. Dali su trenutni maksimum", istakao je Darko Prebiračević, trener Jedinstva.