navigacija Naslovnica Premium

BUDUĆNOST VOLI IZGUBILA OD MAKABIJA

18.10.2018 22:30

Pomračenje u posljednjoj četvrtini „otelo” pobjedu

San je dugo trajao, prva pobjeda u Evroligi nakon 15 godina, 10 mjeseci i 17 dana je bila na vidiku, ali je novo pomračenje skupo koštalo košarkaše Budućnost Volija.

Dva dana nakon ispuštene šanse protiv Darušafake, kada su prespavali uvodne minute 2. i 3. četvrtine, kao i finiš utakmice, „plavi” su večeras protiv Makabija nestali sa terena u posljednjoj četvrtini. Šampion Izraela je serijom 20:2 prelomio meč i slavio ubjedljivije nego što je zaslužio (78:68).

Budućnost - Makabi Nemanja Gordić

Možda bi sve bilo drugačije da je mogao da igra Nikola Ivanović, možda je i Aleksandar Džikić pogriješio što nije nalet rivala prekinuo tajm-autom, ali šta to sada vrijedi? Sve je to već prošlost.

Moraće navijači da čekaju trijumf u elitnom takmičenju bar još sedam dana, a vjerovatno i duže, jer je narednog četvrtka gostovanje prvaku Evrope Realu...

Budućnost - Makabi Aleksandar Džikić

Na kraju paklenog ritma od čak četiri utakmice za 144 sata, od petka do četvrtka, prvo poluvrijeme Budućnosti je bilo najbolje.

U početku su vukli Koti Klark i Nemanja Gordić, a onda se upisao i Erl Klark za plus pet (14:9). Makabi je imao spreman odgovor, jer je na početku 2. četvrtine serijom 7:0 došao do pet razlike (21:16).

Budućnost - Makabi Erl Klark

Tada je proradila artiljerija - Edvin Džekson je sa dvije trojke za 32 sekunde preokrenuo na 22:21, a Suad Šehović u svojim prvim minutima u Evroligi pogodio dva puta iza linije 6,75 i tri bacanja nakon faula Diandrea Kejna pri šutu za tri.

U tim trenucima je ekipa Aleksandra Džikića igrala fanatično u odbrani, za šta je i nagrađena, jer je poslije nove trojke Džeksona, ovog puta iz kontre, stigla do plus sedam u 20. minutu (39:32).

Ista razlika je bila i na poluvremenu (41:34), nakon što je Petar Popović u posljednjem napadu Ponosa Izraela odigrao fenomenalnu odbranu na Skotiju Vilbekinu.

Na početku 3. kvartala je Alen Omić dva puta podizao na rekordnih plus devet (43:34 i 45:36), da bi Vilbekin sa dvije trojke odmah uhvatio priključak.

Budućnost - Makabi

Na 47:46 je Omić uradio pravu stvar - nakon dva ofanzivna skoka je postigao četiri poena i „dozvao” publiku, koja je frenetičnim navijanjem razdrmala i ostale Džikićeve igrače. Oba Klarka su se bacala za loptom u odbrani, a Koti je u 28. minutu pogodio trojku za 54:46.

Nažalost, delirijum je brzo splasnuo, jer je svega 35 sekundi kasnije na semaforu stajalo 54:53. I to nakon nove nestvarne serije Vilbekina - prvo je dao trojku uz dodatno bacanje nakon faula Erona Krafta, a potom pogodio još jedan dalekometni hitac.

Budućnost je u posljednjoj dionici počela da promašuje - nakon 14-9 za tri poena u prvih 30 minuta, neprecizni su bili do tada nepogrješivi Džekson, Šehović (dva puta) i Gordić (prije toga zajedno imali 8-8), nije bilo ni koša iz reketa i sa poludistance, pa je Vilbekin zaokružio seriju 12:0 za 70:62 u 35. minutu.

Imao je velikan iz Tel Aviva i dva napada za dvocifrenu razliku, a Podgoričani su prvi koš dali nakon pet minuta i 24 sekunde, nakon alej-upa Gordića i Omića za 64:70. Time je samo nakratko vraćena nada, jer je ubrzo bilo 64:78 i bilo je jasno da je treći poraz neminovan.

Budućnost - Makabi Eron Kraft

BUDUĆNOST VOLI - MAKABI 68:78 (16:14, 25:20, 21:24, 6:20)

Podgorica - Dvorana „Morača”. Gledalaca: 4.854. Sudije: Lamonika (Italija), Kovalski (Poljska), Perandi (Estonija).

Budućnost Voli: Džekson 13, Su. Šehović 9 (3-3), E. KLARK 8, Barović 2 (2-0), K. KLARK 9, Se. Šehović, GORDIĆ 12 (2-1), KRAFT, Z. Nikolić, OMIĆ 12 (3-2), Popović 1 (2-1), D. Nikolić 2.

Makabi: VILBEKIN 28 (4-2), O’Brajant 4 (2-0), KALOJARO 7, ROL 12 (3-3), KEJN 7 (2-2), Avdija, Tajus 7 (4-4), Levi, Dibartolomeo 3, Koen, BLEK 10, Zosman.

Ocijeni:

1 2 3 4 5

5 (7 glasova)

Komentari se na portalu objavljuju u realnom vremenu i "Vijesti online" se ne mogu smatrati odgovornim za napisano.

Zabranjen je govor mržnje, psovanje, vrijeđanje i klevetanje. Takav sadržaj će biti izbrisan čim bude primijećen, a autori mogu biti prijavljeni nadležnim institucijama. Ukoliko smatrate da se u ovom članku krši Kodeks novinara, prijavite Ombudsmanu.

Nije dozvoljeno postavljanje eksternih URL-ova u komentarima!

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za novi izgled i funkcionalnosti portala Vijesti, možete pisati na redizajn@vijesti.me.

Ako imate neke primjedbe, sugestije ili komentare vezane za PREMIUM sadržaj možete pisati na premium@vijesti.me.

Izdvojeni komentari Komentara: 31

• ЦрњаГора 3 nedjelje i 4 dana
    Екипа нема лидера,играча који ће узети лопту и направити улаз,кош или фаул,без уигране акције,физички изузетно лоше припремљени,ослањање на шут који се тешко погађа кад је душа у носу,лоше затварање рекета и преузимање,непотребно удвајање кад се ломи резултат,и још много тога.Мислим да су Американци тотални промашај,троше превише лопти,а учинак катастрофа.
    • 5
    • 1
  • Ilija5 3 nedjelje i 4 dana
    Ima još jedna stvar, igrači budućnosti imaju grč od važnosti da dobiju.. previše dodavanja, nema nikogq da proba da probije pa da navuče na sebe centra da.bi oslobodio drugome poziciju.. na odbrani preuzimanje je škripalo, šehović je dva puta čuvao pogrešnog igrača.. sve u svemu muška igra, lijepa atmosvera i svaka čast! 👏👏👏